Valdībā otrdien nolemts, ka Deniss Čalovskis tomēr jāizdod ASV. ASV norāda, ka Čalovskis kopā ar kādu Rumānijas un kādu Krievijas pilsoni bija izgatavojuši datorvīrusu „Gozi”, kas, iekļūstot banku kontus, bija ļāvis tā īpašniekiem iegūt tur esošo naudu.

Studijā - Denisa Čalovska advokāts Saulvedis Vārpiņš (attēlā). Telefonintervija ar Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta vadošo pētnieku Bruno Martuzānu.

Saulvedis Vārpiņš informē, ka aizstāvības rīcībā nav pietiekamu pierādījumu tik smagai Denisa Čalovska vainai, un Latvijas praksē arī nav parasts vairāku cilvēku nodarījuma gadījumā nenošķirt katra vainu atsevišķi. ASV apsūdzībā visu liek kopā, arī šajā gadījumā nenodalot, ka Čalovskis ticis iesaistīts, kad daudzi nodarījumi jau bijuši notikuši.

Bruno Martuzāns ir kategorisks, uzskatot, ka vaina redzama, taču uz jautājumu, vai viņam ir kādi citi informācijas avoti vai pieja kādu drošības struktūru informācijai, Martuzāns atzīst, ka vadījies no internetā un prasē izzinātā.

Nolemts vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) un lūgt apturēt Čalovska izdošanas procesu, par ko šī tiesa lēmumu var pieņemt diezgan ātri, - tā Saulvedis Vārpiņš.