Pēc divarpus gadu ilgas izmeklēšanas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izbeidz krimināllietu pret bijušo uzņēmuma „Latvijas valsts ceļi” valdes locekli Edgaru Strodu.

Anda Rumjanceva, KNAB Kriminālprocesuālo izmeklēšanu pārvaldes priekšniece: „Bez šī te pamatpierādījuma – iegūtajām sarunām, izmeklēšanas gaitā netika iegūti citi pārliecinoši pierādījumi.”

Pēc skandāla ar Stroda aizturēšanu valstij piederošais uzņēmums „Latvijas valsts ceļi” maina iepirkumu kārtību.

Jānis Lange, Rīgas pilsētas izpilddirektors un bijušais VSIA „Latvijas valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs: „Reputācijas kaitējuma vilnis vēlās pēc tam pāri, viņš protams bija ļoti liels.”

Ceļu nozare gaida lēmumu no Konkurences padomes, vai starp „Latvijas valsts ceļu” sludināto iepirkumu dalībniekiem ir atklāts kartelis. Sekas var būt dramatiskas.

Skaidrīte Ābrama, bijusī Konkurences padomes vadītāja, Saeimas deputāte no partijas „Progresīvie”: „Ir spēkā stājies jaunais regulējums, kas izslēdz jau uz trīs gadiem no dalības publiskajos iepirkumos.”

Kāpēc KNAB neizdevās pierādīt noziegumu uzņēmuma „Latvijas valsts ceļi” iepirkumos? Un vai KNAB atklātais sekmēs Konkurences padomes izmeklēšanu iespējamā ceļu būves firmu karteļa lietā?