Lai izvairītos no tā, ka bremzējas valsts izaugsme, politiķi nacionālās attīstības plānos lielākās cerības liek uz inovācijās balstītu industriju. Taču, lai to sasniegtu ir vajadzīgi  tūkstošiem fiziķu un ķīmiķu.

Normunds Bergs, uzņēmējs un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents: „Ap 20 tūkstošiem. Vakanču!”

Kamēr jaunieši ir maz ieinteresēti eksaktajās zinātnēs, tikmēr izglītības sistēma jau gadiem nespēj sagatavot jaunus skolotājus.

Linda Daniela, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne: „Trīs šobrīd mācās visos gados kopā fizikas skolotāji.”

Uzņēmēji fizikas un ķīmijas skolotājiem rosina strauji trīskāršot algas. Izglītības ministre Anda Čakša to nedarīs. Viņa cer, ka problēmu atrisinās pakāpeniskas reformas.

Anda Čakša, izglītības un zinātnes ministre („Jaunā Vienotība”): „Nu, varbūt es esmu traka, bet es ticu vienkārši.”

Vai tuvākajos gados Latvijas skolās fiziku un ķīmiju mācīs vairāk skolotāju un vai bez ieguldījumiem eksakto zinātņu pedagogos varam cerēt uz valsts attīstību, kas balstās inovācijās, pētām Atvērto failu pusstundā.