Par Krievijas agresijas nosodīšanu partija „Saskaņa” samaksāja ar vietas zaudēšanu Saeimā. Tagad partija gatavojas Eiropas parlamenta vēlēšanām un no šīs retorikas neatsakās.

Nils Ušakovs, Partijas „Saskaņa” līdzpriekšsēdētājs: „Vienīgais cerīgais scenārijs, ja mēs runājam par krieviem, kas dzīvo Latvijā, tas ir, ka Krievija šajā karā zaudē.”

Lai noturētu politisko ietekmi, no „Saskaņas” aizgājušie politiķi Rēzeknē un Daugavpilī cenšas spēlēt uz krievisko vērtību saglabāšanu.

Pēteris Dzalbe, Daugavpils valsts pilsētas pašvaldības domes deputāts: „Manuprāt, no Elksniņa puses tas ir tīrais aprēķins!”

"Saskaņai" un Rēzeknē topošajai partijai „Kopā Latvijai” nopietnākais konkurents ir Saeimā iekļuvusī partija "Stabilitātei" ar līderi Alekseju Rosļikovu. Viņa mīnuss ir pieredzējušu biedru trūkums.

Andrejs Klementjevs, ilglaicīgs kādreizējais partijas "Saskaņa" Saeimas deputāts: „To, ko viņš stāsta, es jūtu, ka tas ir „TikToka” vienas minūtes mesidžs.”

Vai kādreiz tik varenās partijas "Saskaņa" laiks ir pagājis? Un vai krieviski runājošo pilsoņu balsis turpmāk iegūs tie politiķi, kuri līdz galam nenosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā, pētām Atvērto failu pusstundā.