Vairāk nekā desmit gadus Daugavpilī brīvi uzdarbojās pedofils, kuram patika mazgadīgi zēni.

Zēna māte un sieviete, kuras ģimene vērsās policijā: „Prasu, kurā vietā? Viņš saka - es esmu pie drauga, dzīvoklī. Prasu – cik draugam gadu? Tāds kā Tu? Atbild – nē. Prasu tālāk – vecāks? Jā.”

Vietējiem viņš bija labi zināms interneta trollis jeb cilvēks, kurš internetā tīši raksta provocējošus izteikumus.

Andris (vārds mainīts), bijušais uzņēmējs Daugavpilī: „Viņš nosauca sevi "Paša", kā viņš arī bija komentāros, un es sapratu vienkārši, ka tas ir viņš.”

Interneta forumu lietotāji zināja, ka Paša ir sēdējis cietumā par seksuālām attiecībām ar nepilngadīgo. Bet pēc iznākšanas brīvībā policija divreiz palaida garām iespēju viņu apturēt.

Vladislavs Okuņevs, Valsts policijas Dienvidlatgales iecirkņa priekšnieks Daugavpilī: „Secinājums bija, ka viņa darbības nav kvalificējamas pēc noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm.”

Kādēļ policija, kaimiņi un lielākā sporta skola Daugavpilī gadiem ilgi neredzēja, ka uzdarbojas pedofils, un kāpēc bija vajadzīga kāda anonīma lasītāja vēstule žurnālistiem, lai viņu apturētu? To Atvērto failu pusstundā pēta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra „Re:Baltica” redaktore un žurnāliste Sanita Jemberga.