Lai palīdzētu Ukrainai un vājinātu Krieviju un tās armiju, Eiropas Savienība pret agresora militāro rūpniecību vērš ekonomiskās sankcijas. Tomēr ir okupantu armijas piegādātāji, kuri līdz šim ir palikuši nepamanīti un mierīgi tirgojas Eiropā.

Ahija Zahrebeļska, Ukrainas Nacionālās Korupcijas novēršanas aģentūras Korupcijas risku mazināšanas sankciju piemērošanas politikā virziena vadītāja: „Katra tāda kompānija kā „Gavary (Group)”, kas piegādā savu produkciju Krievijas militārajam kompleksam, pagarina karu.”

Koncerns, kas lepojas ar piegādēm „Kalašņikova” rūpnīcai un Krievijas armijai, strādā arī Latvijā.

Uzņēmējs Haiks Zakojans: „Viņi nebija pamanījuši.”

Ukraiņi lūdz mūsu dienestus palīdzēt iekļaut koncernu sankciju sarakstos. Lai to paveiktu, nepieciešams savākt pierādījumus.

Andžejs Viļumsons, Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks un politiskais direktors: „Tev jāpiesēžas pašam un pāris nedēļas jāparok, lai tu varētu saprast, vai tur kaut kas apakšā ir.”

Vai Latvijā var strādāt uzņēmēji, kas ziedojuši Krievijas armijai? Un, kāpēc firmu, kas lepojas ar piegādēm Krievijas militārajai rūpniecībai, Latvija nav virzījusi iekļaušanai sankciju sarakstos, pētām Atvērto failu pusstundā.