Pēc prokuratūras iestāžu reorganizācijas Organizētās noziedzības un specializēto lietu prokuratūras prokurori ir pievienoti Rīgas apgabala prokuratūrai un turpmāk pamatā vairs jaunus kriminālprocesus nesaņems.

Jānis (vārds mainīts), bijušais Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors: „Mūsu veiksmes stāsts, ar ko tik ļoti mēs lepojāmies 2019., 2020. gadā, ka mēs esam pārvarējuši „Moneyval”, mums viss ir izdevies – viņš ir pilnībā sagrauts.”

Ģenerālprokurors Juris Stukāns gan kritiku noraida. Īpaši svarīgas lietas joprojām šiem prokuroriem tiks dotas, taču vispirms jālikvidē vecie lietu uzkrājumi. Savukārt pirmā līmeņa prokuroriem jāspēj uzraudzīt arī lietas par liela apmēra noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Juris Stukāns, ģenerālprokurors: „Doma ir tāda – ja viņam gadā ir viena, divas lietas, kurās viņam ir jādomā, viņam neatrofēsies smadzenes.”

Vai smagu un sarežģītu kriminālprocesu uzraudzības nodošana pirmā līmeņa prokuroriem nevājinās prokuratūras darba kvalitāti laikā, kad Latvijai jāsāk gatavoties jaunam „Moneyval” novērtējumam, analizējam Atvērto failu pusstundā.