Patlaban Rīgā ministrijas un to padotības iestādes ir izvietotas vairāk nekā 200 dažādās ēkās. Liela daļa no birojiem atrodas tiem nepiemērotās telpās. Ēkas ir sliktā tehniskā stāvoklī.

Rihards Kancēvičs, Zemkopības ministrijas Administratīvā departamenta direktors: "Ja ziemā kabinets ir ciet, tad var uzturēt siltumu, bet šīs vietas, šie logi nesiltinātie, šeit nāk viss aukstums."

Šādi darba apstākļi neveicina valsts pārvaldes darbinieku vēlmi doties uz darbu.

Olga Mihailova, "Colliers" biroja vadītāja: "Ja mēs nenodrošinām ergonomiku, tad, vai mēs varam sagaidīt, ka cilvēki nebūs pārāk bieži "uz slimības lapas"?"

Ierēdņi plāno ministrijas izvietot vairākās ēkās - gan tādās, kas patlaban stāv tukšas, gan arī jau daļēji apdzīvotā biroja kompleksā.

Andris Vārna, "Valsts nekustamie īpašumi" valdes loceklis: "Doma ir tāda, ka mēs šo ēku veidojam kā energoefektīvu namu, bet tajā pašā laikā saglabājot visu, kas te jau vēsturiski ir."

Cik lietderīgi ministrijas un to pakļautības iestādes apdzīvo to biroju ēkas un vai attālināta darba dēļ ēkas nestāv pustukšas, pētām Atvērto failu pusstundā.