Latvijā naidīgas attieksmes dēļ pastāvīgi cieš lesbietes, geji, biseksuāļi un transpersonas. Fizisku uzbrukumu dēļ viņi uz ielām nevar justies droši.

Līvajs Amareins, Daugavpils iedzīvotājs: „Viņš paspēja man iesist vēl kādas četras reizes, pēc tam viņš mani pagrūda un turpināja sist pa galvu, pa seju.”

Noziegumus pret cilvēkiem no LGBT kopienas iedrošina naida runa ne tikai sociālajos tīklos, bet arī nievājoša attieksme no Saeimas tribīnes.

Aleksandrs Kiršteins, Saeimas deputāts no Nacionālās Apvienības: „Divi vīrieši, kas nodarbojas ar homoseksuālismu, ir pederasti. Nu ir kaut kādi geji. Kas ir gejisms, neviens jums nevar pateikt.”

Pētījums rāda, ka homoseksuālus cilvēkus visvairāk nosoda iedzīvotāji Latgalē, kā arī krievvalodīgie.

Aleksandrs (vārds mainīts), Krievijas pilsonis, kurš dzīvo Latvijā: „Es nepieņemu tādus uzskatus, kurus pasniedz Krievija. Protams, ka transcilvēkam… es pat nezinu, ko darītu tur.”

Kāpēc iedzīvotāji Latgalē vairāk nosoda seksuālās minoritātes nekā citviet Latvijā un kādā mērā cilvēku attieksmi pret LGBT kopienu ietekmē Krievijas propaganda un dezinformācija, skaidrojam Atvērto failu pusstundā.