Šogad uz Krieviju eksportējuši vairāk nekā 300 uzņēmumu. To rāda saraksts, kuru Centrālā statistikas pārvalde vasaras beigās publicēja plašākai sabiedrībai.
Aigars Balodis, SIA "Puratos Latvia" ģenerāldirektors: „Tie uzņēmumi, kas to dara, tas ir atbilstoši noteikumiem, un vienā vai otrā veidā, tā ir uzņēmumu izvēle.”
Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā ievērojami pieaudzis arī Latvijas uzņēmumu eksports uz Krievijas kaimiņzemēm – Kazahstānu, Kirgizstānu un Armēniju.
Matīss Mirošņikovs, Latvijas bankas ekonomists: „Protams, ka ir skaidrs, ka daļa no šī eksporta pieauguma ir skaidrojama ar sankciju apiešanas mēģinājumiem.”
Lai apietu sankcijas, uzņēmumi īsteno dažādas shēmas.
Arturs Kovaļenko, Valsts ieņēmumu dienesta Riska vadības daļas vadītājs: „Preces tiek eksportētas uz Kazahstānu, bet līdz Kazahstānai un Kirgizstānai fiziski nenonāk.”
Kādēļ uzņēmumi pusotru gadu pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā aizvien turpina eksportēt uz agresīvo kaimiņvalsti? Un kādi sankciju apiešanas riski slēpjas aiz straujā eksporta pieauguma uz Kazahstānu, Kirgizstānu un Armēniju? To „Atvērtajos failos” pētīs Linda Zalāne.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (6)
Savukārt mums arī tagad ir pilni veikali ar Krievijā ražotām precēm, kurus kāds taču importē- tātad atdot Krievijai naudu, lai tā varētu finansēt karu. Kāpēc pētījums nav par to?
Tādus vajag vairāk
Domāt, jāspēj domāt
Un vispār, kā eksportējot (nevis importējot), piemēram ,,zapti’’ uz Krieviju, var veicināt karu Ukrainā?
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!
Draugiem.lv Facebook Twitter