Septembrī Saeima apstiprināja ministriju un drošības iestāžu sagatavoto Nacionālās drošības koncepciju nākamajiem četriem gadiem.

Linda Liepiņa, Saeimas deputāte (Latvija Pirmajā vietā): “18 minūtes pirms sēdes sākuma es saņēmu e-pastu ar šīs drošības koncepcijas tekstu. 18 minūtes pirms sēdes sākuma — tik nopietnam dokumentam kā valsts drošības koncepcija! Nopietni?”

Nopietnas diskusijas gan deputātu, gan mediju pārstāvju vidū izraisīja tajā ietvertais nosacījums divu gadu laikā pilnībā atteikties no satura krievu valodā sabiedriskajos medijos.

Jānis Siksnis, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs: “Tas nedrīkst notikt šādā veidā, ka tas notiek ar padomi nesaskaņojot, kā vienas politiskās partijas ministra, nu, es teiktu, slepus izvirzīts priekšlikums, kurš kaut kādu iemeslu dēļ ir palicis nepamanīts.”

Priekšlikuma idejas autors ir bijušais kultūras ministrs Nauris Puntulis no Nacionālās apvienības.

Nauris Puntulis, Saeimas deputāts, bijušais kultūras ministrs (Nacionālā apvienība): “Sabiedriskais medijs krievu valodā nav nekas cits kā okupācijas sekas.”

Kā nosacījums par mediju slēgšanu ar konkrētu izpildes termiņu iekļuva Nacionālās drošības koncepcijā un kā to vērtē mediju nozare, ar kuru izmaiņas neviens neapsprieda, pētām Atvērto failu pusstundā.

Kļūdas labojums

Atvērtie faili redakcija atsauc 26.oktobra raidījumā izskanējušo  kļūdaino informāciju, ka Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš publiski būtu paziņojis, ka Valsts drošības dienests ieteicis slēgt Krievijas televīzijas kanālu "Doždj".

Īstenībā, pamatojot lēmumu anulēt "Doždj" apraides atļauju, Āboliņš atsaucās uz Valsts Drošības dienesta vēstuli, kurā, kā teica Āboliņš: ”skaidri norādīts uz draudiem nacionālajai drošībai kopumā”.

Saskaņā ar Āboliņa skaidroto, Valsts drošības dienesta vēstule bija viens no iemesliem lēmumam anulēt apraides atļauju.

Atvainojamies Ivaram Āboliņam un klausītājiem par kļūdu!