Latvijā kompensējamos medikamentus saņem vairāk nekā 700 tūkstoši cilvēku. Tomēr ne visiem izdodas pie zālēm tikt savlaicīgi.

Madara Zārdiņa, farmaceite,  SIA „Madaras aptieka” īpašniece: „Pacienti ir neapskaužamā situācijā. Un tādi īstenībā ir daudzi.”

Lai gan zāļu nepieejamība ir visas Eiropas problēma, Latvijā grūtības tikt pie zālēm vēl vairāk saasinājās pirms nepilniem trīs gadiem, kad Veselības ministrija ieviesa jauno kārtību – aptiekas drīkst izsniegt aktīvo vielu par zemāko cenu.

Artūrs Bikovs, portāla „Tvnet” žurnālists: „Tā meklēšanas spēle nemaz nav tik aizraujoša kā varētu likties, jo tiklīdz neatrod zāles, nav tā – nu ak, meklēšu kur citur! Nē tā nav.”

Nereti cilvēkiem zāles ir dzīvības un nāves jautājums.

Inese Mauriņa, biedrības „ParSirdi.lv” vadītāja: „Teiksim atšķirībā no kurpēm vai t-krekla, kur mēs varam pagaidīt, kad būs mūsu izmērs. Medikamentus mēs gaidīt nevaram.”

Kādēļ kompensējamo medikamentu sistēma klibo un kā jaunās kārtības nepilnības izjūt pacienti, kuriem zāles jāmeklē pa vairākām aptiekām un reizēm nākas palikt bešā, pētām Atvērto failu pusstundā.