Ārvalstu spēlētāji Latvijas futbolā nav retums. Arī Jelgavas klubs 2019.gadā piesaistīja vairākus futbolistus no ārzemēm. Viens no viņiem bija nīderlandietis Džaniro Purperharts.

Sergejs Golubevs, bijušais FK “Jelgava” sporta direktors: Purperharts atbrauca uz Jelgavu. Tas bija spēlētājs no Mariana Pahara avotiem. No viņam pazīstamā aģenta vai drauga.

Amatieru līgās spēlējušais nīderlandietis neizcēlās ar spožu sniegumu Latvijas laukumos. Taču viņa parādīšanās Jelgavas klubam iedragāja reputāciju un iedzina simtseptiņdesmit tūkstošu parādos. Naudu pieprasa Nīderlandes futbola komandas, kurās amatieris trenējies.

Māris Peilāns, uzņēmējs, FK “Jelgava” prezidents: Ar teroristiskām metodēm holandietis grib ar “feikiem” spēlētājiem piedzīt naudu. Tas ir amorāli un pilnīgi mums nepieņemami. Mēs nevaram vienoties ar teroristiem.

Kluba prezidents Māris Peilāns uzskata, ka nīderlandieši īstenojuši viltīgu shēmu, par kuru zinājis arī tā laika “Jelgavas” galvenais treneris un viena no līdz šim spožākajām Latvijas futbola zvaigznēm Marians Pahars.

Marians Pahars, bijušais FK “Jelgava” galvenais treneris: Nesaprotu, kāpēc man bija jāiet uz policiju, jātiekas ar jums un jāskaidro, ka es neesmu muļķis. Tikai tāpēc, ka kaut kāds “širmaviks” ir atsitis sev galvu.

Kā viens neparastā veidā Latvijā nonācis spēlētājs varēja izraisīt tik lielas un dārgas nepatikšanas? Kā darbojas futbola spēlētāju tirgus un uz kādiem grābekļiem tajā iespējams uzkāpt, Atvērto failu pusstundā pēta sporta žurnālists Raimonds Rudzāts.