Pirms nepilna gada Zosu purvā, Madonas novadā, apmēram pusstundu pēc pusdienlaika atskanēja šāvieni. Kad pēc pāris stundām, ap pulksten 16, kūdras izstrādes vietā ieradās darba vadītājs, viņš ekskavatorā un traktorā atrada divu vīriešu līķus. Nozieguma vietā vēl bija pamests kurpju pāris. Iespējams, slepkavas. Un čaulītes, kuras liecināja, ka šauts ar medību ieročiem. 

Policija trauksmi sacēla trijos iecirkņos - Cēsīs, Alūksnē un Madonā. Uz ceļiem izveidoja “slazdus” – policistu posteņus, kuru uzdevums bija pārbaudīt braucošās automašīnas. Cilvēki ziņoja, ka ap nozieguma pastrādāšanas laiku no purva izbraucis auto. Bija zināma krāsa un aptuvenā marka.

Šoreiz gan nostrādāja nevis „slazdi”, bet drons, kurš spēkratu pamanīja no augšas. Trīs stundas pēc izsaukuma policija bija atradusi iespējamo šāvēju. 

„Aizturēšanas brīdī viņš atradās automašīnā guļošs. Mums bija svarīgi šo automašīnu atrast un nodrošināt, lai, nedod Dievs, viņš kaut ko vēl varētu turpināt,” stāsta Ints Ķuzis, kurš tolaik bija Valsts policijas šefs. Tagad viņš ir Rīgas domes deputāts. 

Šī traģēdija nav vienīgā, kas rāda – ieroči Latvijā legāli nokļūst rokās, kuras nedrīkstētu tiem pieskarties. Raidījumā Atvērtie faili pētām, cik viegli tikt pie ieroču atļaujas un vai to īpašniekus vispār kāds uzmana.