Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni” tās pastāvēšanas pēdējos gados uz ilgāku vai ne tik ilgu laiku dzīvoja apmēram 100 bērnu un jauniešu.
Emīlija (vārds mainīts), kādreizējā „Naukšēnu” iemītniece: „Ko darīja ar mums nepilngadīgiem! Manuprāt, ļoti daudzi no tā nevar attapties.”
Pēc atklātajiem bērnu tiesību pārkāpumiem „Naukšēnus” 2022. gada rudenī likvidēja.
Estere (vārds mainīts), kādreizējā „Naukšēnu” iemītniece: „Es kopumā kaut kādus četrus mēnešus esmu nosēdējusi namiņā. Jumtiņš tur brauca prom četrās sienās sēdēt.”
Pēc iziešanas no „Naukšēniem” ne visiem jauniešiem sniedza psiholoģisko atbalstu.
Emīlija (vārds mainīts), kādreizējā „Naukšēnu” iemītniece: „Ar ko es sazinos, nevienam nebija palīdzība no sociālā dienesta vai psihologa. Visiem pašiem ar visu bija jātiek galā.”
Ne visiem dzīvē ir izdevies nostāties uz stabilām kājām.
Gustavs (vārds mainīts), kādreizējais „Naukšēnu” iemītnieks: „ Ir daļa, kas ir ārzemēs, citi sēž cietumā, daudzi lieto narkotikas.”
Kādēļ jaunieši pēc „Naukšēnos” pārciestajiem pāri darījumiem nesaņēma speciālistu palīdzību un kā izveidojusies jauniešu dzīve pēc korekcijas iestādes slēgšanas, pētām Atvērto failu pusstundā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (3)
1. Atbildība sadalīta, tādēļ iestājas kolektīvā bezatbildība - valsts uztur neskaitāmas darba vietas, kas savu darbu nedara. Cik daudzas institūcijas saņem naudu, savstarpēji nekomunicē un nesadala atbildību, neseko rezultātam, laiski gaida, kad iestāsies 18g.v. vai bērns nokļūs cietumā! Pašvaldības, saņemot 1200eur mēn par katru bij. Naukšēnu bērnu, varētu pilnas slodzes atbalstu organizēt, ja gribētu. Tā vietā iztērē naudu citur.
2. bērniem sākumā īsti nav kur vērsties, meklēt palīdzību - skolotājiem un skolu pedagogiem viņi ir vienaldzīgi, viņu vecākus sociālie dienesti neredz. Kad jau sākas likumpārkāpumi, narkotikas, tad gan sarosās policija, tiesas, bāriņtiesas - notiesā un iesloga, problēma atrisināta. Edijs Klaišis ar savu marķēto auto un ziedojumiem ir labāka iespēja nekā visi valsts apmaksātie dienesti kopā ņemti.
Jaunajiem cilvēkiem nepietiek ar psihologa palīdzībi, vajadzīga vienkārša līdzcilvēku sirsnīga lidzdalība. Arī tagad "Dod pieci" savāktā nauda droši vien tiks izlietota psihologu algām.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X