Rīgas rajona tiesā Jūrmalā ar notiesājošu spriedumu noslēgusies viena no skaļākajām pēdējo gadu krimināllietām. Tajā par kukuļošanu tiesāja bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un būvuzņēmēju Māri Martinsonu.

Gundega Lapiņa, Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesu nama tiesnese: „Ilmāram Rimšēvičam noteikt brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem.”
 
Rimšēviču apsūdzēja par kukuļņemšanu - gan apmaksātu atpūtas braucienu uz Kamčatku, gan arī par naudas pieņemšanu un tās atmazgāšanu.

Ilmārs Rimšēvičs, bijušais Latvijas Bankas prezidents: „Šajā lietā visas man izvirzītās apsūdzības ir izdomātas, nepatiesas un vienkārši viltotas.”

Rimšēvičs lietas iztiesāšanas laikā centās atspēkot viņam izvirzītās apsūdzības un skaidroja notikumus no sava redzējuma.

Viorika Jirgena, Ģenerālprokuratūras Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļas prokurore: „Nevar pārbaudīt visus viņa melus. Bija jāiegulda darbs.”

Līdz kukuļošanas skandālam Ilmārs Rimšēvičs iemantoja labu reputāciju. Viņš bija ceturtā augstākā valsts amatpersona un sabija Latvijas Bankas vadītāja amatā gandrīz 20 gadus.

Anda Rumjanceva, KNAB Kriminālprocesuālo izmeklēšanu pārvaldes vadītāja: „Korupcijas lietas ir balto apkaklīšu lietas. Tas nozīmē, ka mēs strādājam ar mazliet savādākiem cilvēkiem.”

Kā notika izmeklēšana un tiesvedība bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča korupcijas lietā, kas izraisīja starptautisku skandālu un pamatīgi iedragāja valsts reputāciju, pētām Atvērto failu pusstundā.