Nesen stājās spēkā izmaiņas Valsts pārvaldes iekārtas likumā. Tās paredz, ka cilvēkiem, kuri strādā valsts iestādēs ir jābūt lojāliem Latvijai. Pretējā gadījumā viņus varēs atlaist. Tas attiecas arī uz policistiem.

Jānis Bekmanis, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks: „Līdz šim lojalitāte tieši valstij, likumos uz pašvaldības policijas darbiniekiem nebija tieši attiecināta.”

Pirms pieņemšanas darbā, topošo policistu ierakstus sociālajos tīklos pārbauda vien dažas pašvaldības.

Laura (vārds mainīts), rīdziniece: „Parādījās bildes ar abiem policistiem, kur viens no viņiem ir Minskā, otrs ir ar Padomju Savienības karogu nofotografējies.”

Valsts policijā kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā publiski ir izskanējis viens gadījums, kas ir radījis aizdomas par kādas policistes lojalitāti valstij.

Anastasija Cvirko, bijusī Valsts policijas darbiniece: „Ko atbalstīt, kā atbalstīt – tas ir katra cilvēka personīgais viedoklis. Bet es uzskatu, ka Latvijai nekāds sakars ar Ukrainu nav.”

Kādā mērā policija spēj pārliecināties, ka tās darbinieku rindās strādā valstij lojāli policisti, pētām Atvērto failu pusstundā.