Rīgas apgabaltiesa par otro digitālās televīzijas krimināllietu dēvētajā procesā vasarā attaisnoja visus apsūdzētos, tostarp arī bijušo premjeru Andri Šķēli un politiķi Aināru Šleseru. Tagad tiesa ir uzrakstījusi pilnu spriedumu, taču tas nekliedē aizdomas par to, vai senais darījums bija likumīgs.

Guntars Stūris, Rīgas apgabaltiesas tiesnesis: „Nav noticis tas noziedzīgs nodarījums, par ko personas tikušas apsūdzētas. Ir kaut kas cits bijis!”

Tiesnesis pārmet prokuroram Monvīdam Zelčam, ka apsūdzībās izvēlēti nepareizi krimināllikumi panti. Prokurors tam nepiekrīt un saka - tiesa nevēlas skatīties uz visu afēru kopumā.

Monvīds Zelčs, Ģenerālprokuratūras prokurors: „Tiesnesis uzskata, ka Valsts kontrole neko nesaprot un nezina, un ir nekompetenta. Lietā uzaicinātie eksperti nekompetenti, neko nesaprot un nezina. Un arī prokurors tāds pats.”

Politiķis Ainārs Šlesers vaino, ka prokurors ir personīgi ieinteresēts un priecājas par attaisnošanu nu jau divās tiesu instancēs. Savu atbildību viņš neredz. 

Ainārs Šlesers, Saeimas deputāts, bijušais satiksmes ministrs: „Nu pagaidiet, ko jūs tagad gribat? Ministrs ir politiska persona, ministrs nevada ministriju.”

Vai jau otrais attaisnojošais spriedums digitālās televīzijas ieviešanas lietā nozīmē, ka izmeklētāji un apsūdzētāji kļūdījās, kad vainoja par oligarhiem dēvētos Andri Šķēli un Aināru Šleseru krāpšanā? Vai tomēr kļūdījās tiesa, kas izmeklēšanā apšaubītos darījumus atzina par normālu komercdarbību, pētām Atvērto failu pusstundā.