Visā Latvijā var sastapt vienu no mūsu vērtīgākajiem derīgajiem izrakteņiem – kūdru. Vairums no purviem, kur to iegūst, pieder valstij, kas šīs vietas iznomā kūdras produktu ražotājiem.
Maksis Apinis, biedrības „Zaļā brīvība” darbinieks: „Tradicionāli kūdra tiek tiešām uzskatīta kā tāds nacionālais lepnums. Tas ir tāds, kā pat Latvijas ogles.”
Kaut arī Latvija ir kūdras eksporta lielvalsts, to, kas notiek nozarē, atbildīgās iestādes nepietiekami uzrauga.
Inga Vilka, Valsts kontroles padomes locekle: „Kā tu vari saimniekot, nezinot, kas tev ir, cik attiecīgajā gadā nomnieks ir izmantojis un, ko tu esi saņēmis?”
Kūdras biznesmeņi, kuri ik gadu apgroza miljonus, noliedz, ka nozare būtu vāji kontrolēta, un ir apmierināti ar pašreizējo lietu kārtību.
Ilze Ozola, Latvijas Nacionālās kūdras biedrības vadītāja: „Ir jau jāsaprot arī tas, ka tie uzņēmumi, viņi jau arī paši viens otru uzmana.”
Kāpēc kūdras nozari Latvijā, kas apgroza miljoniem eiro, nepietiekami kontrolē, pētām Atvērto failu pusstundā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
Interesanti kādu alternatīvu stādu, tajā skaitā arī meža stādu audzēšanai, iesaka "Zaļās brīvības" gudrinieki? Viss kas aug, piesaista CO2. Dārzeņu piesaistīto apēdam, puķu piesaistītais aiziet dabīgā apritē, daudzgadīgie augi piesaista vēl ilgi pēc iestādīšanas, īpaši jau mežs. Vai to "Zaļās brīvības" gudrinieki ņem vērā? Šobrīd kā viena alternatīva tiek piedāvāta kokosa šķiedra, kuru Eiropā neiegūst. Kādu ekoloģisko pēdu un cik CO2 izmešus radīs šķiedras transportēšana no dienvidu zemēm uz Eiropu. Tam, ka var būt jāuzlabo kontrole, var piekrist.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X