Divus gadus un trīs mēnešus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, Latvijā joprojām nav izveidota uzticama zāļu rezervju sistēma.

Juris Raudovs, Veselības ministrijas Nozares krīzes vadības nodaļas vadītājs: „Tas ir tāds jautājums ar daudzpunktu atbildēm. Es tiešām negribētu ņemt atbildībā, ka tiešām pateikt, ka mēs būtu jau gatavi nākamajā gadā.”

Ja rīt Latvijā sāktos karš, veselības aprūpes sistēma strauji nonāktu katastrofas priekšā. Nokomplektētas nav ne slimnīcu, ne arī katastrofu gadījumiem paredzētās rezerves. 

Hosams Abu Meri: „[Tās] Ir! Tikai nav tik pietiekoši, teiksim tā, ja.

Andrejs Vasks: Par cik procentiem viņas ir nodrošinātas? Par 70? Par 30?

Hosams Abu Meri: Nu es negribu runāt par to!”

Kamēr  Igaunijā jau gadu darbojas no Somijas pārņemti un pielāgoti zāļu krājuma modeļi, Latvijā vispārpieejamo zāļu uzkrājumu cer sākt veidot tikai nākamgad.

Kristīne Jučkoviča, Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācijas izpilddirektore: „Šīm lietām jābūt sakārtotām! Tad, kad mēs aizbraucam uz Igauniju un redzam, ka tas tur ir, tad mums iestājas neliels žēlums, kāpēc mums tā nav?”

Kāpēc Latvijā nav medikamentu krājumu krīzēs situācijām un kad nepieciešamās rezerves būs nokomplektētas, pētām Atvērto failu pusstundā.