Pirms četriem gadiem Nodokļu un muitas policija aizturēja vairākas personas aizdomās par desmitiem miljonu nodokļu nemaksāšanu kuģu apgādāšanā ar degvielu jeb bunkurēšanas biznesā.

Fragments no TV3 ziņu izlaidums 2020. gada 14. februārī: „Skandalozi jaunumi! VID aizdomas par nelegālu shēmu degvielas tirdzniecībā valstī. Miljoni zaudējumu. Ticis aizturēts arī kādreizējais politiķis Edvīns Inkēns.”

Tagad lieta ir nonākusi līdz tiesai, kur uz apsūdzēto sola sēž divi cilvēki, taču ekspolitiķis Inkēns nav starp viņiem.

Alise Antone, Rīgas pilsētas tiesas tiesnese: „Tiesa turpina skatīt krimināllietu Vladimira Čebotarjova un Nikolaja Jakovļeva apsūdzībā par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.”

Prokuratūrai ir aizdomas, ka vērienīgajā nodokļu apiešanas shēmā iesaistīti arī muitnieki, par kuru vainu arī lemj tiesa. Tomēr liela daļa no naudīgās shēmas  darbības ir palikusi miglā tīta.

Toms Kalniņš, Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurors: „Ņemot vērā to, ka netika noskaidrots, kam šī dīzeļdegviela un mazuts tika realizēts, līdz ar to šādas informācijas, kas notika tālāk gan ar preci un naudu, mums nav zināms.”

Kā bijušajam politiķim Edvīnam Inkēnam daļēji piederošais uzņēmums varēja gadiem strādāt muitnieku degungalā un nemaksāt nodokļus? Un, kāpēc izmeklēšana pret populārā Atmodas laika raidījuma „Labvakar Latvija” veidotāju beidzās bez apsūdzībām, pētām Atvērto failu pusstundā.