Latvijā ik gadu aptuveni desmit tūkstoši cilvēku saslimst ar ļaundabīgu audzēju. Vairāk nekā pusei no viņiem ārstēšanas metode ir staru terapija.

Zane (vārds mainīts): „15 (apstarošanas reizes) bija tās, kas ir uz krūti un četras bija vēl ārpus, lai nebūtu nekādu aizdomu.”

Kurzemē šādu terapiju veic tikai Liepājas reģionālajā slimnīcā. Bet tur starp slimnīcu, iekārtas ražotāja pārstāvi un inspicēšanas uzņēmumu ir izcēlies strīds par staru aparāta precizitāti.

Maksims Poļakovs, SIA „Inlab” laboratorijas vadītājs: „Apkopojot informāciju, bija absolūti skaidrs, ka bāzes vērtības nekad tur nebija uzstādītas tā, kā to prasa likumdošana.”

Tas, vai staru aparāts darbojas precīzi, var ietekmēt ārstēšanas procesu. 

Arturs Šorubalko, RAKUS Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītājs: „Ja iekārta izdod staru ar lielāku devu, nekā bija nozīmēts, tad, protams, blaknes var būt izteiktākas un var atstāt sekas pēc tam uz pacienta dzīves kvalitāti.”

Atvērto failu pusstundā pētām, kāpēc Liepājas reģionālajā slimnīcā pacientus ārstēja ar staru aparātu laikā, kad to bija pārbaudījis neakreditēts uzņēmums?