Latvijā ik gadu aptuveni desmit tūkstoši cilvēku saslimst ar ļaundabīgu audzēju. Vairāk nekā pusei no viņiem ārstēšanas metode ir staru terapija.
Zane (vārds mainīts): „15 (apstarošanas reizes) bija tās, kas ir uz krūti un četras bija vēl ārpus, lai nebūtu nekādu aizdomu.”
Kurzemē šādu terapiju veic tikai Liepājas reģionālajā slimnīcā. Bet tur starp slimnīcu, iekārtas ražotāja pārstāvi un inspicēšanas uzņēmumu ir izcēlies strīds par staru aparāta precizitāti.
Maksims Poļakovs, SIA „Inlab” laboratorijas vadītājs: „Apkopojot informāciju, bija absolūti skaidrs, ka bāzes vērtības nekad tur nebija uzstādītas tā, kā to prasa likumdošana.”
Tas, vai staru aparāts darbojas precīzi, var ietekmēt ārstēšanas procesu.
Arturs Šorubalko, RAKUS Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītājs: „Ja iekārta izdod staru ar lielāku devu, nekā bija nozīmēts, tad, protams, blaknes var būt izteiktākas un var atstāt sekas pēc tam uz pacienta dzīves kvalitāti.”
Atvērto failu pusstundā pētām, kāpēc Liepājas reģionālajā slimnīcā pacientus ārstēja ar staru aparātu laikā, kad to bija pārbaudījis neakreditēts uzņēmums?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (10)
Pēc iepirkuma norises Pikšis jau uz sava personīgā līguma pamata palīdzēja TRADINTEK sakārtot dokumentus (to viņš apliecināja pats sižetā) un palaist iekārtu darbā. Tas ir acīmredzams interešu konflikts! KNAB nevēlas iesaistīties?
Problēma saasinājās brīdī, kad bijušais TRADINTEK darbinieks Ilmārs Tumovs vairs nevarēja palīdzēt, jo ROLA, kurā viņš aizgāja strādāt uzreiz pēc TRADINTEK, tika atcelta akreditācija. Pēc tam Mārtiņš Pikšis visu procesu pārņēma savās rokās, izskatās, ka izmantojot sakarus Radiācijas drošības centrā (RDC).
Žurnāliste šajā sižetā vien pieķēra Pikši melos trīs reizes. Jautājums ir, vai tas novedīs pie izmaiņām Liepājas Reģionālās slimnīcā un paša Pikša amatā, vai arī viss notiks pēc jau pierastā Rail Baltica scenārija un būs kārtējais "veiksmes stāsts".
Turklāt, sižeta autorei vajadzētu aizdomāties par to, kā šādi pasūtījuma raksti "vairo" sabiedrības uzticību medicīnas sistēmai, un vai atsevišķa, privāta, uzņēmuma biznesa interešu lobēšana, saderas ar žurnālista profesionālo ētiku?
īsāk sakot, stāstā pasniegtā informācija ir ļoti vienpusēja, kā rezultātā SIA Inlab tiek kronēts par "Pasaules glābēju", bet visi pārējie ir meļi un krāpnieki.
Par šo firmu bija sižets LTV 15.01.2025. par uzstādīto Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC) tuvfokusa rentgenterapijas iekārtu, par to, ka "Iekārtas uzstādītāju slimnīca neatklāj. To neļaujot līgums. Iekārtas izmaksas ir pusmiljons eiro." Piegādātāja dēļ vēža pacienti gaida rindā uz starošanu jau kopš 2024. gada maija. Piegādātājs ir publicēts Elektronisko iepirkumu sistēmē (EIS) https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procure ment/107736. Šeit atkal figurē šī firma SIA "Tradintek", kā piegādātājs.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X