Latvijā ik gadu no ārstu kļūdām cieši pacienti, kuri meklē taisnību Veselības inspekcijā. Kāpēc Veselības inspekcijas apmeklējums parasti beidzas ar vilšanos?
„Man vispār bija ļoti liels stress par to, kā to var sajaukt vispār!”
Ārstniecībā nodarītais kaitējums var nozīmēt traģēdiju tuviniekiem.
„Es uzskatu, ka daktere palaida manu dēlu mājās jau ar sepsi.”
Bet daudziem, kuri grib panākt taisnīgu izmeklēšanu, nākas dziļi vilties. Veselības inspekcija lielākoties nostājas ārstu pusē.
„Ārsta kļūda var nebūt pārkāpums.”
Kāpēc Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir cietuši ārstniecības procesā, ir maz izredžu, ka ārstus sauks pie atbildības, pētām raidījumā Atvērtie faili.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (9)
Man vazektomiju taisīja divas (!!) reizes. Par to, ka operācija var neizdoties pirmajā reizē, nebiju brīdināts, bet papīros stāvēja rakstīts "par visu esmu informēts". Veselības inspekcija, protams, ārsta/skimnīcas darbībās pārkāpumu nesaskatīja. Kad ierados uz otro vazektomiju, ārsts slēpās no manis, parādījās tikai uz procedūru un tad atkal nozuda. Komunicēja ļoti nelabprāt un izvairīgi
1. Ar ko var attaisnot to, ka testu nevarēja veikt slimnīcā? Vai ar rūpēm par sabiedrību, slimniekiem, ārstiem?
2. Vai tad tik lielā slimnīcā nav izolatora, tik slims cilvēks bija jāizraksta, lai veiktu testu???!
3. Vai labāk ir vairot vīrusa koncentrācija testēšanas punktā, ģimenē - slimnieks taču varēja būt ļoti slims un izdalīt daudz vīr
4. Kam par to jāatbild? Acīmredzams, ka tiem, kas komandē, vada šīs situācijas procesu - sistēma un atbildīgie par to. Zinot, to, ka ārstiem ir ļoti svarīgi ievērot vadlīnijas, jo pēc to ievērošanas viņus vērtēs, ja kas atgadās. Iespējams, ka šo vadlīniju vai cita veida norāžu dēļ, ārstam bija neadekvāti jārīkojas - izrakstīt ļoti slimu cilvēku.
5. Izrakstīt, lai dabūtu ģimenes ārsta norīkojumu testa veikšanai?
6.Vai ar mazākiem riskiem un operatīvāk, to nebija iespējams izdarīt slimnīcā?...
Oi!!! Un tas notika 2020.gada septembrī...
Noklausoties šo raidījumu, mani uzskati apstiprinājās, cik bezatbildīgi un vīzdegunīgi ir dakteri un iestādes, kurām būtu jāpalīdz pacientiem! Atvainojos tiem ārstiem, kuri pašaizliedzīgi dara savu darbu! Visu cieņu viņiem!
Veselības inspekcija ir nevajadzīga iestāde!!! Tādai iestādei, pēc manām domām, ārsta kļūda nekad nebūs pārkāpums, jo kas ir sakropļots vai miris cilvēks, priekš šiem ņirdzīgiem ekspertiem’’? Priekš viņiem cilvēks ir tikai tāds sīkums (ja vien tam kabatas nav pilnas ar naudu)!
Vienīgais, ko esmu sapratusi, jādzīvo kā ir, nav ko apgrūtināt izdegušos mediķus, varbūt tas nav nekas ļaundabīgs, varbūt tomēr paveiksies…..
Nenormāla ārsta pārslodze nozīmē to, ka Jūs pēcpusdienā saprotat kopš 7 rītā neesat bijuši tualetē. Olafs Libermanis, mikroķirurgs
- Nu tādiem, kā Juhņeviča, kas pat bez medicīniskās izglītības saņem ļoti lielu algu medicīnas sistēmā, no mediķu un kopējā budžeta? Un tādu šajā un citās sitēmās ir ļoti daudz.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X