Rīgas domes plāni nākotnē apkurei neļaut izmantot gāzes katlus sacēla lielu vētru. Taču tas nav vienīgais, ko pašvaldība iecerējusi darīt, lai pilsētā uzlabotu gaisa kvalitāti.
Edmunds Cepurītis: Ja mēs centrā samazinātu auto plūsmu par 20%, mēs visus piesārņojuma veidus novestu zem robežlīmeņiem.
Gaisa piesārņojums Rīgā atsevišķos gadījumos pārsniedz pieļaujamās normas. Ziemā un pavasarī ir augsts putekļu jeb cieto daļiņu piesārņojums, ko Eiropas Savienībā uzskata par vienu no galvenajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem.
Iveta Šteinberga: Es viņas ieelpoju un viņas man lielākoties arī paliek plaušās un tad tā krājās, krājās, krājas, kamēr tie kancerogēnie elementi varbūt sasniedz robežslieksni.
Iveta Indriksone: Mēs elpojam paši savus apkures dūmus!
Kas ir galvenie gaisa piesārņojuma avoti Rīgā un vai pašvaldības plāni risinās problēmu, skaidrojam raidījumā Atvērtie faili.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (3)
- kāpēc Latvija ir 2 reizes mazak gaisa kvalitates mērīšanas ka Igaunija vai Lietuva?
- kāpēc netiek nemts vera ka lidmasinas paceļoties izdala 10 reizes vairak kaitīgo vielu ka sasniedzot lidojuma augstumu vasarā atkal būs daudz
- NOx izmesi kas nak no dizeliem un cietas dalinas no auto riepām ik dienu parsniedz pieļaujamo limitu
un tiesi tikpat stulbi notiek atjaunigo resursu ieviešana buvet 100-600 veja generatorus varēs visi puķu Andri bez ierobežojuma, bet saules baterijas ko var uzstādīt vairums latvijas pilsonu privātīpašums ir stulbi ierobezojumi
- par paspatēriņu,
- saražotās energijas nozagšanu katru gadu pirmaja aprili
kamer visas jomas bus tik daudz ietekmeļu nekadas jegas un uzlabojumi ka Igaunijā nav gaidāmi
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X