Pērn Latvijā piedzima vismazāk bērnu simts gadu laikā. To nosaka vairāku faktoru kopums, bet viens no tiem varētu būt saistīts arī ar traumatisku pirmo dzemdību pieredzi.
Arta: Vai es būtu gatava vēl vienam bērnam? Nē.
Nesen veiktā pētījumā gandrīz katra piektā sieviete norādījusi, ka piedzīvojusi fizisku, emocionālu vai verbālu vardarbību dzemdībās.
Linda: Tas bija tik drausmīgi drastiski…
Mēs par šādiem gadījumiem parasti uzzinām no atsevišķiem stāstiem, turklāt nereti nozares pārstāvji atbildību noveļ uz pašu dzemdētāju pleciem – procesu pārāk idealizējusi, nav bijusi pienācīgi sagatavojusies, par maz uzdevusi jautājumus…
Solvita Olsena: Šajās lietās viņi tur visi turas kopā kā maziņš kamols un viens otru piesedz visu laiku.
Kāpēc neizdodas pierādīt vardarbību dzemdībās un vai jomā gaidāmi kādi uzlabojumi, skaidrojam raidījumā Atvērtie faili.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
Otras dzemdības, kurās tika slēgts līgums jau ar šo ārsti - attieksmes ziņa kā diena pret nakti. Joprojām atceramies dzemdības ar smaidu.
Pēc visa šī labi saprotu māmiņas, kas izvēlas dzemdēt mājās ar zināmu iejūtīgu vecmāti, neskatoties uz riskiem, kas iespējami neesot slimnīcā. Esmu pārliecināta, ka šī izvēle ir balstīta negatīvā pieredzē medicīnas iestādē un bailēs saskarties ar necienīgu un neprofesionālu attieksmi tik svarīgā un trauslā mirklī kā bērniņa nākšana pasaulē.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X