Kā visjēdzīgāk pavadīt pavasarī piedzīvoto, pandēmijas baiļu izraisīto, mājās sēdēšanas laiku? Kādu pašatklāsmes vai radošo jaudu tas no cilvēka spēja izvilināt? Marika Rozenberga - radoša personība, tā viņa iesaka sevi pieteikt, jo ir darbojusies gan reklāmas jomā, gan kā tulks, šobrīd viņas aizraušanās ir smaržu zināšana - to vadīja lasot dzeju, un savus tā brīža sajūtām atbilstošos dzejas atradumus apkopoja apgādā “Aminori” nesen iznākušajā latviešu dzejas izlasē “Mierinājums”, tai dots arī asprātīgs apakšvirsraksts “19. un 20. gadsimta dzejnieki – 21. gadsimta krīžu nogurdinātajiem.”

Saruna par dažādu laikmetu krīžu samērošanas iespējām un spriežam, kāpēc 21. gadsimta sajūtām vislabāk atbilst 19. – 20. gadsimta pasaules izjūta. Protams, lasām priekšā dzeju.

Latviešu dzejas krājumu “Mierinājums” var uzskatīt par iemūžinātu pandēmijas krīzes pieredzi. Mēs patiešām kopīgi pārdzīvojām ko nebijušu. Apmulsumu nezināmās nākotnes priekšā. Kāds varbūt pilnā nopietnībā no jauna izvērtēja savas attiecības ar iespējamu nāvi. Taču grāmatas “Mierinājums” tapšanu var skatīt arī izdevniecības “Aminori” darbības kontekstā.

Ar “Aminori” zīmolu grāmatas iznākt sāka 2018. gadā, un kā pirmā iznāca ļoti grezna, Marikas Rozenbergas veidota grāmata “Sarunas ar Juri Jurjānu”. Kad atgādinu par šo pieredzi, Marika saka, ka viņai licies būtiski ieinteresēt mākslā arī tos, kas pasauli varbūt labprātāk tver caur vārdu. Tāpēc arī tapušas sarunas ar mākslinieku, komentāri vizuāli tveramajam.

Arī ar personību saistītu dzejas grāmatu tapšana ierakstīta izdevniecības radošajā vēsturē, 2019. gada beigās “Aminori” iedibināta tika sērija “Dzejas teātris”, kurā patlaban gan iznākusi viena grāmata: aktrises Ditas Lūriņas veidotā viņai nozīmīgo dzejoļu izlase, grāmata “Ar vieglu skrāpējumu ādā”. Ar Dzintara Soduma balvu tika apbalvota Viktora Freiberga “Kinomāna slimības vēsture”, arī to varētu pieskaitīt pie sarunu grāmatām, šai gadījumā gan Viktora freiberga sarunbiedrs ir viņš pats vai viņa slimība, un šī saruna ir par kino. Marikas Rozenbergas patreizējā aizraušanās ir smaržu pasaule, sadarbībā ar meitu Loti Vilmu Vītiņu tapa bilžu grāmata bērniem “Dzejnieks un smarža”, šogad novērtēta ar Jāņa Baltvilka balvu.

Šobrīd “Aminori”, ir ne tikai izdevniecība, bet arī mākslas telpa Valdemāra ielā 69, kur šobrīd skatāma Ēvī Upenieces tēlniecība, tā ir arī viena no vietām, kur iegādāties latviešu dzejas izlasi “Mierinājums”, to var meklēt arī Jāņa Rozes grāmatnīcu tīklā.