Dzejnieks Krišjānis Zeļģis jau oktobrī sola jaunu grāmatu. Ar pārsteigumu. Sarunā viņš atklāj veltījumdzejoļu stāstus jaunākajā krājumā „Skaistuma klātbūtne”, kā arī nodomu sākt rakstīt prozu.

Krišjānis Zeļģis, dzejnieks un aldaris. Recenziju interneta žurnālā “Satori” par Zeļģa nu jau trešo, pirms gada iznākušo krājumu “Skaistuma klātbūtne” literatūrkritiķe un dzejniece Anda Baklāne iesāk ar savu lasītājas sajūtu tēlojumu: “Esmu no tiem mietpilsoniskajiem cilvēkiem, kuri gleznu izstādēs mēdz spriest tādā garā –"lūk, šo es gribētu virtuvē!" vai "šī ir ģeniāla un iespaidīga, bet mājās es tik traku neturētu". “Krišjāņa Zeļģa dzejoļi man vienmēr bijuši kā bildes, kuras visas pēc kārtas varētu likt mājās pie sienas, – tie atspoguļo manu gaumi, pasaules izjūtu, uzskatus, turklāt nedraud ar šokējošām vai muļķīgām enerģijām.”

Tas šķiet trāpīgs raksturojums, Krišjāņa Zeļģa dzejas garšai būtu grūti atrast pārākās pakāpes, kādus tās unikalitāti pamatojošus vārdus, bet – arī es visas šīs “bildes” gribētu pie sienas.

Krišjānis Zeļģis ir no Talsiem, pilsētas bibliotēkas uzturētajā dižļaužu digitālajā biogrāfiju vārdnīcā, viņam veltītajā šķirklī var diezgan daudz uzzināt par viņa iesācēja soļiem dzejā. Pirmo dzejoli – atzīmes dēļ – uzrakstījis skolā, pretim saņemot apsūdzību plaģiātismā un lepnumu – tātad – labi sanācis. Mācoties Talsu 2. vidusskolā Krišjānis Zeļģis darbojas jauno literātu studijā un publicējas kopkrājumos.

Turpinot rakties internetā, pamanu Aizkraukles novada vidusskolas skolēnu rakstītu atsauksmi par 2019. gada tikšanos ar dzejnieku. Visi šie stāsti – par iemīlēšanos kā dzejas impulsu, pirmo paša uzrakstīto dzejoli – skolēniem likušies iedvesmojoši. Bet – klausītāji daudz jautājumu uzdeva par Zeļģa biznesu – alus darītavu “Malduguns”.

Katrā ziņā internetā sameklētā informācija liek domāt par Krišjāni Zeļģi kā par cilvēku, kurš dzīvo interesantu dzīvi. Ceļotājs, pabijis Krievijā, Spānijā, Velsā un Vācijā. Studējis vēsturi, viesnīcu biznesu, bibliotēku zinātni, ģeogrāfiju. Klinšu kāpšanas paveida boulderinga entuziasts, strādājis kā maiznieks, atslēdznieks, jumiķis, velokurjers, vīnogu vācējs. Bijis Latvijas Kultūras akadēmijas bibliotekārs un gaismotājs Nacionālajā teātrī.

Kādā intervijā Krišjānis Zeļģis izstāsta – kad tapis viņa pirmais dzejas krājums “Visas tās lietas”, redaktors ieteicis vienu vai otru dzejoli ņemt ārā – ka tas nav tik labs. Bet tas dzejolis ir labs, viņš saka, vienkārši redaktors nezina VISU šī dzejoļa tapšanas stāstu. Šajā raidījumā mēģinām izstāstīt kaut pāris dzejoļu “visu stāstu”. Sarunas laikā uz galda ir Krišjāņa Zeļģa jaunākais dzejas krājums “Skaistuma klātbūtne”.