Dziesminiece Anta Eņģele savās izpausmēs spēj būt ļoti dažāda: uzzibsnīt kā komēta „eņģeliskā” balsī kā dziesminiece, iemiesoties tēlos uz teātra skatuves. Šoreiz nolēmām parunāt par galda dziesmām un ģimeniskas kopdziedāšanas tradīcijām, dziesmām, kuras bieži vien mūziķa repertuārā mūzikas vēstures rakstītāji par neko lielu netur. Antai Eņģelei piemīt izcila spēja atgriezt daudz drillētai ziņģei balādes dramatisma jaudu, savu artavu šo dziesmu atklāsmei devusi dalība Austras Pumpures programmā „Dziesmiņa mana, ziņģīte mana”.

Uz aicinājumu pastāstīt par kopā padziedāšanu ģimenē, par atrastajām ziņģēm, Anta Eņģele reaģēja mākslinieka pašdisciplinētībā, pēc nedēļas e-pastā atsūta vairākus ierakstus, un šie ieraksti tad arī kalpo kā sarunas mugurkauls.

Jautāta, vai šie ieraksti reiz tiks publiskoti, izdoti sējumos, varbūt ir plāns nodot tos reiz Latviešu folkloras krātuvei, Anta Eņģele saka nē, tas ir vienkārši darbam. Jo tik ātri viss aizmirstas. Pat gadiem dziedātas dziesmas, pāris gadus nedziedātas jau aizmirstas. Un mūsdienu tehnikas iespējas ļauj šādi dziesmas fiksēt, pierakstīt, nosūtīt kādam, ja arī viņš grib iemācīties. Viena no atsūtītajām dziesmām ir ar atzīmi Ilzes Purmalietes mamma. Šo savas mammas dziedāto dziesmu Antai Eņģelei pēc lūguma atgādināt tās ziņģes, ko savulaik dziedājušas kopā ar Austru Pumpuri, atsūtījusi dziedātāja, producente, dziesmu autore Ilze Laila Purmaliete. Taču Anta Eņģele to savā repertuārā nav iekļāvusi, jo nejūt kā savu, bet klausoties ierakstus pārņem smeldze.

Es Antu Eņģeli iepazinu tieši no šīm dziesmām, no autorprogrammām ar Viktora Avotiņa dzeju, Imanta Kalniņa dziesmu ļoti personiskas interpretācijas. Sadarbība ar grupu "Rīsa zvejnieki", maģiskā Zanes Šmites un Antas Eņģeles balsu saplūsme. Tas, ko es mēģinu saprast dziesminieces Antas Eņģeles personībā, kā tas sadzīvo kopā.

Tas kā es to iedomājos - dziesminieks, tā ir personība, solists, tāds, kurš iet līdz šim neietus ceļus, un Antas Eņģeles balss patiešām ir kas neparasts. Bet var arī programmu sastādīt ar mērķi dziedāt kopā, un intervijās Anta Eņģele ir teikusi, ka viņai patīk, viņa vēlas, ka viņas dziedātajam dzied līdz.

Antai Eņģelei ir sava mājaslapa, tur ir arī sadaļa, šobrīd aktuālās koncertprogrammas. Anta Eņģele muzicē kopā ar ļoti daudzpusīgo somu mūziķi, akordeonistu Marko Toumas Ojalu, dienas kārtībā koncertprogrammas "Jūras stāsti" - veco jūras vilku repertuārs, „Ar putniem”, tik tiešām – par un ar putniem, sasaucieties ar putnu balsīm,, krievu tango, valši no pagājušā gadsimta 30. gadiem.