Raidījumā Augstāk par zemi šoreiz kara laika dienasgrāmata. Šīs dienasgrāmatas rakstīšana bija mēģinājums visu laiku nedomāt par karu. Bet sanāca… 

Kopš pēdējās - Ziemassvētku laika Radio dienasgrāmatas izskanēšanas, es gandrīz ik dienas esmu nēsājusi “Baltu rotu” izgatavotu aproci ar vilka un kazas veidolu. Zīmējums noskatīts no Liepājas apkaimē atrasta 3. gadsimta kaklariņķa daļas, un mani fascinē un saista šis zīmējums. Un tas vispār ir tik interesanti – kā ik gadu, atkārtojot vienas un tās pašas gadskārtu dziesmas, ikreiz ir kāds motīvs, kas liek aizdomāties un ilgāku laiku nelaiž vaļā. Pagājušajos Ziemassvētkos tā bija gaismas atgriešanās rotaļa – vilks ķer kazu.

Man īsti nav skaidrs, kāpēc tik poētiski to visu dziesmā aprakstīt, ja vilks - kaza uzmanās vai ne – viņu vienalga noķers un saplosīs. Bet rotaļnieku balsis skan līksmi, jo ir kāda gadiem pārbaudīta zināšana, ka gaisma vienmēr atgriežas. Tad jau iznāk, ka kaza ir stiprāka par vilku, un visu viņa zobu-nagu bruņojumu? Ir labi šai laikā sev uz rokas nēsāt šo atgādinājumu, ka tā mēdz būt – šai pasaulē nemitīgi ķer vilks kazu. Taču simbolu senums man dod drosmi, ka spriedums šai lietā nekad nav galīgs.