21. novembrī no Liepājas kultūras nama “Wiktorija” divos koncertos – tiešsaistē un klātienē, izskanēs koncertstāsts “I am fine”. Par iedvesmu tam kalpojusi pagājušā gadsimta deviņdesmitajos piezīmēta, piešvīkāta klade, kuras lappusēs pierakstīti dziesmu vārdi un ģitāras akordi, bet uz pēdējā vāka frāze – “I am fine”. Tas būs stāsts par Aizputes skolas ansamblīti “Ilze”, kuram Mārtiņš Freimanis uzrakstīja savu pirmo dziesmu “Skumju putni”, tobrīd tā arī neatzīstoties autorībā.

Šai koncertstāstā ir Mārtiņš Freimanis vēl pirms “Tumsas”, “Putnu balles” – padsmitnieks, kurš nupat apguvis pirmos ģitāras akordus, un tik tikko atskārtis, ka viņam ir ko teikt.

Mārtiņa Freimaņa piemiņas kopšana aizsākās tūlīt pēc viņa aiziešanas mūžībā 2011. gadā. Un arī kladi tumši zaļos vākos Maijai Kalniņai – Mārtiņa Freimaņa skolas, ansambļa, un mūzikai draudzenei – vēl viens no ansambļa ”Ilze” dalībniekiem – Ingars Gudermanis glabāšanā nodeva jau pirms desmit gadiem. Bet koncertstāsts top tikai tagad.

Ar „zoom” starpniecību esam Liepājā un Maija Kalniņa iepazīstina pārējiem mūziķiem. Normunds arī bija tas cilvēks, kuram Maija, saprotot, ka pati nespēs būt objektīva, lūdza izšķirt – vai šīm dziesmām ir tikai piemiņas vērtība.

Šī klade aizsākta pirms 30 gadiem, 1991. gadā Mārtiņam Freimanim, Maijai Kalniņai ir 14. Ansamblis “Ilze”, vēlāk – grupa “Trīsstūris” darbojās līdz skolas beigšanai – 1995. gadam.

Atmiņās dalās un par koncertu stāsta Maija Kalniņa, Normunds Kalniņš, Zanda Štrausa un Roberts Dinters.

Koncertstāsts “I am fine” četros pēcpusdienā tiešsaistē, pusastoņos vakarā – klātienē Liepājas kultūras namā “Wiktorija”  21. novembrī.