Plānots, ka jau nākamgad Liepājā durvis vērs nupat ekspluatācijā nodotā, vērienīgu restaurāciju piedzīvojusī 17. gadsimta ēka Kungu ielā 24. Ēka pazīstama kā Hoijeres madāmas viesnīca, un, kā jau ilgi pirms remontdarbiem vēstījusi plāksne pie ēkas, 1697. gadā “Lielās sūtniecības” ceļojuma laikā uz Rietumeiropu inkognito te bija apmeties Krievijas cars Pēteris I.

Izstaigājam namu, kā arī uzdodam jautājumus – vai šāda 17. gadsimta ēka Liepājā ir retums? Kādas iespējas tas dos Liepājas muzejam izrādīt līdz šim fondos gulējušos 17. un 19. gadsimta interjera priekšmetus un būvdetaļas? Cik ticamas ir ap namu vērptās leģendas?

Ceļvedes atjaunotajā namā ir Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla un muzeja vēsturniece Antra Brakše, kā arī Kungu ielas nama pārbūves un restaurācijas projekta arhitekte Liesma Markova.

Rakstītajā presē gan ir liecības, ka runājot par Kungu ielas 24 iespējamo atjaunošanu, ideja par krogu ir bijusi dzīva krietni sen. Taču tieši Liesmai Markovai, sadarbībā ar muzejniekiem, bijis jāizdomā – kā to īstenot. Un risinājums ir patiešām ir drosmīgs, pārkāpjot muzeja slieksni, apmeklētājs vispirms nokļūs krogus gaisotnē.

Kungu ielā atrodas arī daudz mūsdienīgākā veidolā būvētā Jauniešu māja. Šobrīd, kad viesnīcas ēka pēc restaurācijas mirdz visā spožumā, tas varētu būt nākamais uzdevums arhitektiem – kā Kungu ielas kvartāla dzīvi savienot vienotā veselumā.

Ēka Kungu ielā 24, Liepājā, tagad tiek pieteikta arī kā topošais Interjera muzejs, un tā ir arī iespēja eksponēt Liepājas muzeja fondu krājumus. Piemēram, ēkas pagalmā šobrīd savu vietu atraduši vēsturiski akas grodi.