Dziesminiece Kristīne Sudmale-Locika albumā “Tā, kas nepāriet” izdevusi savas mūža garumā krātās autordziesmas. Stāsts par šo dziesmu tapšanu ir arī stāsts par Liepājas dziedošo Sudmaļu ģimeni, koncertu ierakstīšanu pirms Atmodas gados, līdzdalību “Turaidas rozes” vienā no sastāviem, Austras bērnos pavadītajiem gadiem, kā arī liturģiskās mūzikas nozīmi Kristīnes patreizējā dzīvē.

Liepājas dziesminiece Kristīne Sudmale-Locika ir viena no Austrasbērniem – dziesminiekiem, kuri uzstājās kopā ar nu jau mūžībā aizgājušo leģendu Austru Pumpuri. Un tā joprojām ir taisnība, Kristīne Sudmale-Locika turpina piedalīties koncertos, līdzdarbojas Austrabērnu radošajās nometnēs. Taču pēdējo gadu laikā viņai svarīgāka kļuvusi garīgā mūzika. Liturģiskās mūzikas darbnīcās Kristīne turpina darīt gandrīz to pašu, ko darīja Austras bērnu vidē – tālākmācīt dziesmas, saskaņot dziedātājus  balsu grupās, bet nu jau tā ir atšķirīga mūzika, un citāda uzstāšanās pieredze.

2022.gada nogalē iznāca Kristīnes Sudmales-Locikas pirmais un vienīgais albums “Tā, kas nepāriet”. Tajā ir viņas mūža garumā krātās autordziesmas, arī dzeja un fotogrāfijas. Viņas kopoti raksti mūža garumā, un vienlaikus Kristīne priecājas, ka ieraksta tapšanā piedalījušies tik daudzi – mūziķi, ģimene, Austrasbērni. Tas laikam tā jāpieņem, ka stāsts par Kristīni, nekad nebūs tikai par viņu vien.