Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves pētnieki projekta "Pieredze pilsētā: naratīvi, atmiņas un vietas mantojums" ietvaros vāc Pārdaugavas iedzīvotāju stāstus, aicinot iedzīvotājus iesūtīt atmiņas, kā arī savā mājas lapā un "Facebook" kontā publicē jau iegūtos materiālus.

Arī teātra izrāde pilsētvidē „Nekad nezūdošās Pārdaugavas” aicina audiopastaigā pa Pārdaugavu. Dramaturgu Jāni Balodi un apvienību Miglājs DVJ interesējuši elektroniskās mūzikas pirmsākumi pagājušā gadsimta 80. gados, kas dzima uz cauri Padomju Savienības muitai nez kā izkļuvušiem sintezatoriem, kā izrādās, tieši Pārdaugavas virtuvēs un guļamistabās.

Pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā dzimušās latviešu sintpopa grupas "LLL" (Lineāro Labirintu Laboranti) dziesmas “Etīde zilītim un zilonim” uzdevums šai raidījumā ir ievest mūs Pārdaugavas betona guļamrajonu, vecu koka māju smaržas un rudens lietus pastaigu melanholiskajās sajūtās. Par astoņdesmito – deviņdesmito mijā, uz Latvijas valstiskuma atjaunošanas un robežu grūšanas fona notiekošo Latvijas elektroniskās mūzikas dzimšanu, Rīgas, un, kā izrādās, tieši Pārdaugavas virtuvēs un guļamistabās mēs sarunu turpināsim raidījuma otrajā daļā, iztaujājot audiopastaigas “Nekad nezūdošās Pārdaugavas” dramaturgu Jāni Balodi.

Taču arī Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve savā mājas lapā novembri pasludinājusi par Pārdaugavas mēnesi. Projekta "Pieredze pilsētā: naratīvi, atmiņas un vietas mantojums" ietvaros krātuves pētnieki dodas ekspedīcijās un mudina iesūtīt savas, ar Rīgas līdz šim mazāk kultūrā izpētīto pusi – Pārdaugavu, saistītās atmiņas. Lai mudinātu stāstīt, Folklora krātuve mājas lapā publicē citātus no jau saņemtajiem stāstiem, saites uz iegūtajām fotogrāfijām. Stāsta projektā iesaistītā folkloras pētniece Justīne Jaudzeme.

Audiopastaigas “Nekad nezūdošās Pārdaugavas” radītāji ir apvienība Miglājs DJV, nosaukuma otro daļu veido iesaistīto iniciāļi – tie ir Viesturs Balodis, Diāna Kondraša un dramaturgs Jānis Balodis, kuru aicinu uz sarunu. Izrādās, ka esam kaimiņi, protams, Pārdaugavā. Norunājam tikšanos šobrīd vēl tikai iecerētajā Zasulauka manufaktūras parkā.

Internetā atrodams arī video, tā ir audiopastaigu idejas autora Dāvja Freiberga saruna ar apvienību Miglājs DJV, un no šī podkāsta jau šo to zinu par izrādes pilsētvidē “Nekad nezūdošās Pārdaugavas” rašanās impulsiem.