Šoruden iznāks rakstnieces Daces Vīgantes romāns “Romantiķis” par auto un motosportu padomjlaikā. Stāstījumam ir vēl otrs loks, kurā tiek uzdots jautājums – kā rodas šādas personības, kurās dzinulis dzīvot citādāk ir stiprāks par bailēm sasisties. Iemesli tiek meklēti galvenā varoņa dzīvesstāstā, dzimtas un pat visā 20. gadsimta vēsturē.

Rakstniece Dace Vīgante literatūrā sevi pieteica salīdzinoši nesen – 2015. gadā, taču viņas debijas stāstu krājums “Ledus apelsīns” tika pamanīts, nominēts Latvijas literatūras gada balvai. Otrais stāstu krājums - “Bumbulītis” apliecināja briedumu, bet jau šoruden gaidāms Daces Vīgantes pirmais romāns – “Romantiķis”.

Sekoju rakstniecei jau no pirmajām viņas publikācijām, un iemesls pat nav meklējams stāstu kvalitātē, drīzāk kādā asinsgrupu saderībā. Ar Daci Vīganti esam laikabiedres, pagājušā gadsimta astoņdesmito, vēstures griežos pieredzētā, paaudzes sajūta viņas stāstos sakrīt ar manējo. Dacei Vīgantei piemīt spēja pierakstīt laiku, arī manas dzīves laiku. Rakstniece neslēpj, ka daudzu viņas stāstu sižetu impulsi meklējami pašas pieredzētajā, autobiogrāfiskais un dzimtas vēsture ir arī gaidāmajā romānā. Tā nosaukums ir “Romantiķis”, uz vāka dubļiem nošķiestas motobraucēja sejas tuvplāns. Tas ir viņas tētis.