2021.gadā Latvija pasaules laimes indeksā atradās 51.vietā, pakāpjoties no 57.vietas. Pirms gada šķita, ka kovida izraisītā krīze mūsu laimes izjūtu bija mazliet samaitājusi, bet kopumā tā atradās turpat,  toreiz savā sociālo mediju kontā rakstīja sabiedriskās domas pētnieks Arnis Kaktiņš. Pirms gada varēja jau sākt apspriest varbūtību, kad un vai vispār Latvija varētu starptautiskajā laimes indeksā nonākt turpat, kur somi – pirmajā trijniekā. 

Pat neraugoties uz pandēmiju, optimisms par personīgo nākotni arī pagājušā gada laikā turpināja pieaugt.  35%  Latvijas sabiedrības  gada nogalē sagaidīja, ka tiem 2022. gads būs labāks par šo, un tikai 13% paredzēja, ka sliktāks, taču  “ja mēs skatāmies noskaņojumu, es redzu potenciālu lielām revolucionārām pārmaiņām,”  tā sarunā raidījumā “Brīvības bulvāris” stāsta sabiedriskās domas pētnieks, SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Saruna ar Arni Kaktiņu par to, kāds ir mūsu noskaņojums par nākotni un kādas ir sociologa prognozes attiecībā uz valsts pastāvēšanu pēc 30 gadiem.