Bērnu grāmatu ieteicējs. 63.epizode. Šodien Burtu Burvja īrnieki lasīs superīgo un smieklīgo Linkolna Pīrsa grāmatu "Lielais Neits pārspēj pats sevi", kā arī iepazīsies ar mūžīgās aizņemtības mošķi Visdari, spoguļu mošķi Akcikjauku, telefona mošķi Klačuklopsi un televizora mošķi Trubālūri neparastajā Staņislava Marijanoviča grāmatā "Mazie mājas briesmonīši".

Lielais Neits pārspēj pats sevi

PRINCESE:                bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla

un starp citu rīt ir kontroldarbs bla bla bla bla bla bla bla bla

bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla

ZIRNEKLIS:                 Šādos brīžos es vēlos, kaut būtu pievērsis vairāk uzmanības tam, kas notiek klasē. Kā Frānsiss. Frānsiss!!!! VIŅŠ noteikti zinās, vai mums šodien ir kāds kontroldarbs! Frānsiss zina visu par visu. Viņš vienmēr ir ieracies enciklopēdijās, turklāt uztver skolu ļoti nopietni. Patiesību sakot, viņš ir diezgan liels jefiņš. Bet tikai man ir atļauts viņu tā saukt, jo mēs esam labi draugi.

VOLDIS:                      Jā, jo mēs pazīstam viens otru kopš pirmās dienas bērnudārzā, kad es pusdienlaikā sāku krākt, un Neits man iesita pa galvu ar savu pusdienu kārbu, lai es nekrācu. Kopš tās reizes mēs esam labākie draugi.

ZIRNEKLIS:                 Jāpaskatās, vai viņš ir jau pamodies. Es varu redzēt viņu ar binokli, jo Frānsiss dzīvo tieši man pretī… pāri ielai. Jā.. ir gan pamodies… Un, protams, lasa. Bet.. pagaidiet mirklīti. Ko viņš lasa? Sociālo zinību grāmatu! Tātad mums šodien noteikti ir kontroldarbs! AK NĒ!!!

 

Mazie mājas briesmonīši

PRINCESE:                Un kas tas tāds?

ZIRNEKLIS:                 Kas? Ā, tas… Tas ir mans draugs VISDARIS – mūžīgās aizņemtības mošķis.

VOLDIS:                      Kas tas tāds?

ZIRNEKLIS:                 Visdaris ir čakls un viltīgs briesmonis, kas pavēl cilvēkam – strādā, strādā, strādā! Nedomā ne par ko citu! Ne mirkli neaizmirsti, cik tev daudz darba! Galu galā cilvēks sāk pārtikt no konserviem un pusfabrikātiem, mājās valda nekārtība un nav laika paspēlēties ar bērniem…

VOLDIS:                      Un kāpēc tu ar tādu draudzējies?

ZIRNEKLIS:                 Jo Visdarim pašam vienmēr ir laika spēlēties. Un viņam ir mušu domino.

PRINCESE:                Bērniem Visdaris ir nekaitīgs. Viņš uzbrūk galvenokārt pieaugušajiem. Bieži vien ir tā, ka bērni ir vienīgie, kas var palīdzēt šo mošķi aizdzīt.

VOLDIS:                      Tu arī viņu pazīsti, Burtu Princese?

PRINCESE:                Ne tikai mūžīgās aizņemtības mošķi Visdari, bet arī spoguļu mošķi Akcikjauku, telefona mošķi Klačuklopsi un televizora mošķi Trubālūri!

VOLDIS:                      Šķiet, es nojaušu, kas tā par kompāniju! Vai tik viņu starpā nav arī datorspēļu mošķis Čipiņš Ekrānacs un vieglas aizkaitināmības mošķe Skandalella…?! J

PRINCESE:                Pazini gan Staņislava Marijanoviča „Mazos mājas briesmonīšus”?