Bērnu grāmatu ieteicējs. 67.epizode. Šodien pie Burtu Burvja īrniekiem nonāks divas noslēpumainas pasaku grāmatas, kurās nozīmīgu lomu spēlē Ragana - dāņu autoru Siselas Bēes un Petera Madsena "Troļļu grāmata. Ragana." un vācu pasaklu meistaru brāļu Grimmu pasaka "Ansītis un Grietiņa".

Troļļu grāmata. Ragana

VOLDIS:                      „Vai tu esi kādreiz sapņos lidojis? Esi slīdējis kopā ar putniem pār koku galotnēm augstu virs zemes, kad vējš glāsta vaigus un vēderā kaut kas kut?Pajko bieži redz tādus sapņus. Patiesībā tagad viņš vingrinās lidošanā.”

PRINCESE:                Pajko un Paja ir troļļu dvīņi, kas klejo apkārt pa troļļu mežu, meklēdami piedzīvojumus. Viņu ģimene dzīvo troļļu alā zem lielā ozola.

ZIRNEKLIS:                Ja raganas var lidot uz slotas, tad es arī to varu! Troļļu mammas slota ir tikpat laba kā raganām. Ja es tagad izpletīšu ausis labi plati, tad labāk varēs planēt…" -  Pajko spriež, kāpdams arvien augstāk vecajā ozolā. Viņš ciešāk satver slotu, aizver acis un lec…..

PRINCESE:                - Hei, Pajko! Kāpēc tu te guli ar mammas Enas slotu? – zobojas Paja, nākdama ārā no troļļu alas.

ZIRNEKLIS:                 - Tu taču redzi, ka es mācos lidot! Vai tad vasaras saulgriežos neesi redzējusi, kā raganas šalkdamas ierodas svētku vietā? Viņas lido uz slotas, Paja. Tā tik ir laba doma! Nākamos saulgriežos tas būšu es, kas atlaidīsies uz slotas!

Ansītis un Grietiņa

ZIRNEKLIS:                 Ansītis nolauza gabaliņu no cepumu jumta.

PRINCESE:                Grietiņa knibinājās gar cukurotajām loga rūtīm.

VOLDIS:                      Viņi ēda un ēda, līdz te uz reizi atvērās durvis, un ārā no mājiņas izlīda uz kruķiem atspiedusies sarukusi vecene.

PRINCESE:                Ansītis un Grietiņa briesmīgi sabijās.

VOLDIS:                      Vecene šūpoja galvu un noprasīja:

Kas jūs, mīļie bērniņi, uz šejieni atveda? Nāciet tikai iekšā un palieciet pie manis, jums neviens nekā ļauna nedarīs.

PRINCESE:                Viņa paņēma abus pie rokas un ieveda mājiņā.

ZIRNEKLIS:                 Te vecā salika uz galda gardus ēdienus: pienu un pankūkas ar cukuru, ābolus un riekstus.

PRINCESE:                Pēc tam viņa uzčubināja divas skaistas gultiņas, un Ansītis ar Grietiņu ejot gulēt domāja, ka viņi ietikuši debesīs.

VOLDIS:                      Bet otrā rītā, kad abi uzcēlās, vējš bija sagriezies pavisam no citas puses: izrādījās, ka vecene ir ļauna ragana, kura uzcēlusi tik gardu mājiņu tikai tādēļ, lai pielabinātu bērnus un tad tos apēstu.