Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Alisa Orlova, Latvijas Radio 4 – Doma laukums programmu vadītāja:

 

"Es vadu raidījumu “Doma laukums” svētdienās, kā arī man ir raidījums, ko pati veidoju un vadu – tas ir par skaistumu un modi - “Ārējais izskats”.

Man patīk ļoti konkrēts laiks: tie ir seši no rīta, svētdiena, laiks pirms tiešā ētera “Doma laukumā”, kad Latvijas Radio ēkā gandrīz neviena nav. Ir sajūta, ka šī lielā, skaistā, vēsturiskā ēka pieder tikai tev. Kad vēl ir šāda iespēja, kad vēl var ko tādu sajust, kā tikai sešos no rīta svētdienā? Tāpēc man ļoti patīk šis laiks.

Ir ļoti daudz atmiņā palikuši mirkļi, kas saistīti ar manu darba sākumu, kad vēl strādāju kā korespondente. Atceros, ka devos veidot savu personīgo aptauju ar diktofonu, ziemā, ārā bija mīnus divdesmit, guļamrajons, pie lielveikala. Es drausmīgi nosalu, diktofons periodiski slēdzās ārā, tā bija tiešā ētera diena, es nevarēju pievilt kolēģus un drausmīgi pārdzīvoju. Un man gandrīz neviens nenāca klāt, jo visiem sala. Man sala, cilvēkiem sala. Un tomēr kādus sešus cilvēkus es beigu beigās savācu savai aptaujai. Klausītāji, skatītāji – ja jūs redzat nosalušu, nobadojušos žurnālistu ar diktofonu – nepaejiet garām. Jo arī tad, ja jums nav, ko teikt, nav, ko atbildēt, palīdziet, jo viņš vienkārši dara savu darbu.

Kolektīvs ir radio sirds. Tie ir ļoti atsaucīgi cilvēki, cilvēki, kas vienmēr ir priecīgi kontaktēties, labsirdīgi cilvēki, kolēģi, kuri vienmēr tevi atbalstīs. Viņi nav mantkārīgi – viņi vienmēr padalīsies ar ideju.

Mēs atrodamies pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā – tas ir lieliski, ir prieks te atrasties. Un man liekas, pieredze un reputācija. Un tas ir liels gods pieskarties tam un būt daļai no tā."