Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Artis Volfs, Latvijas Radio 5 - pieci.lv raidījuma "Otrās brokastis" vadītājs:

 

"Tā ideja par Latvijas TOP 40 radās tāpēc, ka līdz tam laikam, līdz tam brīdim vispār Latvijā nebija nekādu tādu statistikas datu par to, ko cilvēki klausās, ko viņi patērē. Straumēšanas servisi, kā labi zināms, ir ļoti, ļoti attīstījušies. Nebija tādas statistikas pirms tam - ne tikai par straumēšanas servisiem, bet arī par to, ko atskaņo visas lielākās, populārākās, nozīmīgākās Latvijas radio stacijas. Tie dati visi tika savākti kopā. Tas veido absolūti objektīvu, cik nu iespējams, skatījumu par to, ko cilvēki patērē, kādu mūziku viņi klausās ikdienā. Tā bija tā galvenā ideja, kāpēc tas vispār saucās Latvijas TOP 40. Tāpēc viņš saucās Latvijas TOP 40, nevis, teiksim, Pieci.lv vai vēl kaut kā savādāk.

Būtībā es esmu šova vadītājs, kaut arī visi nez kāpēc asociē šo Latvijas TOP 40 ar mani. Vienkārši es esmu topus veidojis kopš 93. gada, ja nemaldos. Tā tas imidžs man ir vilcies līdzi visus šos gadus. Nez kāpēc daudzi domā, ka tas ir kaut kāds Volfa tops. Tās ir absolūtas muļķības. Tā ir tikai un vienīgi tīra, skaista statistika. Un viss. Es esmu šova vadītājs.

Tas gan varbūt arī nav tik daudz saistīts ar radio, cik vienkārši tas ir mans dzīvesveids un mans hobijs, kas sakrīt reizē ar darbu. Es klausos vismaz 2-3 albumus dienā. No A līdz Z. Tādējādi var paskaitīt, cik albumus nedēļā es noklausos. Es ikdienā klausos diezgan daudz mūzikas, tāpat arī skatos, ko cilvēki patērē tajos pašos straumēšanas servisos, it sevišķi skatos, ko klausās jaunākā auditorija. No tā es arī izdaru kaut kādus secinājumus. Dabiski, es lasu ļoti daudz recenzijas par mūziku. Es neatceros, cik daudz recenzijas es dienā izlasu, bet tā ir mana ikdiena.

Es domāju, ka galvenā lieta jaunam cilvēkam, kurš vēlas strādāt radio, ir vienkārši jāmīl radio. Ar to jāsāk. Citādi no tā nekas nesanāks.

Es esmu par to simts un simt piecdesmit procentīgi pārliecināts, jo īsti nav jēgas tērēt laiku, apmācot cilvēku, kad viņš īsti nav pārliecināts, vai viņam to vajag vai nevajag. Es drīzāk sagaidu no cilvēkiem uzreiz tādu – o, šis ir forši, es gribu to darīt, es tiešām mīlu to lietu. Tad es viņam varu arī kaut ko pastāstīt par to."