Latvijas Radio teltī sarunu festivālā "Lampa" Cēsīs 10. jūnijā notiks "Labi nogatavinātu viedokļu parāde", kuras laikā Latvijas Radio kanālu ētera personības kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem izzinās visnepopulārākos viedokļus Latvijā.

Latvijas Radio brīvā mikrofona teltī "Radiants" no plkst. 13.00 līdz 19.00 notiks "Nepopulāru viedokļu parāde". Latvijas Radio ētera personības ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem un sarunu festivāla "Lampa" apmeklētājiem atrādīs nepopulārākos viedokļus Latvijā – nopietnus un pavisam nenopietnus apgalvojumus, pārliecības, darbības, kuras citiem varētu šķist apšaubāmas, nepieņemamas, nesaprotamas vai dīvainas.

"Latvijas Radio atspoguļo dažādus viedokļus, arī tādus, kas kādam varētu šķist nepieņemami. Pētījumos par mediju darbu cilvēkiem prasa to vērtēt un jautā, vai viņi saturā redz viedokļus, kuri sakrīt vai tieši otrādi – nesakrīt ar viņu uzskatiem. Lielākoties Latvijas Radio šajā ziņā vērtē pozitīvi, tomēr ir daļa, kas tā neuzskata. Šis jautājums tiešām ir ļoti svarīgs – vai es redzu sevi, savu dzīvi mediju dienaskārtībā, popkultūras produktos, kultūrā. Vēl svarīgāks – vai es spēju sadzīvot ar citu atšķirīgajiem un man nepieņemamajiem viedokļiem. Latvijas Radio festivālā "Lampa" rosinās par to domāt interesantā un skatītājus iesaistošā veidā," stāsta Latvijas Radio Multimediju satura daļas galvenā redaktore Justīne Savitska.

Nepopulāros viedokļus par tādām tēmām kā sadzīve, kultūra, māksla, mūzika, politika, ekonomika u. c. iztirzās Latvijas Radio ētera personības – Rihards Blese, Artis Ozoliņš, Lota Ulmane, Lauris Zvejnieks, Kaspars Mauriņš, Anna Stroja un Orests Silabriedis, sarunājoties ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem – Kristianu Kareļinu, Kristīni Virsnīti, Aigaru Graubu, Māru Sleju, Rafaelu Ciekuru un Ūgu.