Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Māra Jansone, “Krustpunktā” programmas vadītāja:

 

"Lai gan es tagad strādāju raidījumā “Krustpunktā”, kas ir diskusiju raidījums tiešajā ēterā, tas ir tāds atsevišķs žanrs, es līdz tam sevi uzskatīju par pilnīgu ziņu cilvēku. Es biju lielāko daļu laika nostrādājusi dažādos ziņu dienestos.

Strādājot par žurnālistu ļoti dažādos medijos, es neteiktu, ka man būtu sabiedriskā medija misijas apziņa, drīzāk vienkārši žurnālista misijas apziņa.

Arī citur, strādājot ziņu aģentūrā vai mazliet avīzē, vai televīzijā, man visur ir bijusi kaut kāda misijas apziņa. Tajā brīdī, kad tu – žurnālists runā savā balsī, tu to esi pateicis, un vienalga, vai tu runā caur kaut kādu privāto televīziju vai caur sabiedrisko radio.

Brīvajā mikrofonā, ja kāds zvana, šķiet: “Ai, cik smieklīgi! Ko viņš tur runā?” Ļoti interesanti ir uzzināt, ko domā cilvēki. Protams, ka arī šie viedokļi neparāda sabiedrības domas. Tas ir tāpat kā internets neparāda sabiedrības domas.

Ar cieņu ir jāizturas pret jebkuru viedokli, pat lai cik nu viņš šķistu tāds dīvains, bet tas cilvēks tā domā, un viņš dzīvo savu dzīvi. Kādas man vispār tiesības par viņu smieties?"