Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Marta Cerava, LSM.lv galvenā redaktore:

 

"Mēs nekad neesam sevi saukuši par ziņu aģentūru. Tas nav mūsu žanrs. Bet tad, kad kāds Radio Ziņu dienesta korespondents mums čatiņā ļoti ātri, ļoti precīzi pasaka, kas ir noticis - kaut kāds lēmums pieņemts vai viņš ir uzzinājis kaut ko lielisku, - mēs ātri spējam no tā radīt ziņu, un mēs esam paspējuši pirms citiem, ar to mēs ļoti lepojamies. Un tā gadās! Tā diezgan bieži gadās. Tad mēs esam ļoti lepni, ka mēs tiešām esam labu darbu izdarījuši, un arī Radio ir lielisku darbu izdarījis. Mēs kopā esam to sasnieguši.

Kad mēs dibinājāmies, mēs uzlikām mērķi – kādus 200 tūkstošus ar šo kvalitatīvo, gudro, godīgo, uzticamo saturu mēs varbūt varam sasniegt.

Ar tik vēlu nokavēšanos tirgū, un patiesībā mums nebija ne nosaukuma, nekā. 200 tūkstoši Latvijas unikālo - tādu, kas vienreiz mēnesī ienāktu portālā, to atvērtu. Lūk! Es tiešām neatceros, kad mēs to sasniedzām, bet mēs diezgan žigli to sasniedzām, ne pirmajā gadā, otrajā gadā varbūt pat arī nē. Mums tie resursi tiešām bija minimāli. Lai vispār iestrādātos un vispār radītu to mehānismu, aizgāja kāds brīdis. Bet līdz ko mums bija zīmols, līdz ko palielinājās atbalsts no Radio un Televīzijas, mēs saslēdzāmies tajā vienā ritenī, mūs sāka pieminēt ēterā, un vispār mēs parādījāmies arī ziņu lentā kā nozīmīgi spēlētāji, kad mēs neaizgājām gulēt, kad kaut kas notika – dega Rīgas pils, jo Radio bija blakus. Mēs te arī strādājām Radiomājā, mēs gandrīz pirmie varējām palaist skumīgas, bet skaistas bildes no degošas mājas.

Šobrīd mums ir 550 tūkstoši – pusmiljons. Mēs esam ļoti, ļoti veiksmīgi.

Es esmu ļoti dedzīga šajā darbā. Man ļoti patīk būt visu laiku iekšā. Es neesmu visus čatus atslēgusi brīvdienās, bet man ir bijusi tā iespēja LSM pieņemt darbā cilvēkus, kuriem var uzticēties. Viņi tiešām ir brīnišķīgi savā darbā. Man ir pilnīgi skaidrs, ka es nekad to darbu neizdarītu tik labi kā viņi, un līdz ar to viņi var mierīgi strādāt, darīt savu darbu, un es varu darīt savu darbu. Atslēga ir labos cilvēkos. Tādi tagad mums ir."