Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Santa Lauga, Latvijas Radio 1 raidījumu "Kultūras Rondo" un "Globālais latvietis. 21. gadsimts" producente:

 

"Tātad - es esmu bijusi korespondente, redaktore. Esmu raidījuma vadītāja bijusi. Esmu bijusi ziņu producente, galvenā redaktore pirmajam kanālam. Tagad es esmu kultūras raidījuma producente. Man šķiet pašai būtiski, ka Radio dod to iespēju, ka es varu visu laiku apgūt kaut ko jaunu. Kā tagad saka – pakļaut sevi izaicinājumiem un pārbaudīt sevi. Tā tas bija arī pirms divdesmit gadiem, kad es kopā ar Mairitu Znotiņu, Māru Variku, Jāni Tomeli, Inetu Neimani… Mums bija pirmais tiešraides raidījums, kas skanēja dienas programmā „Kāpnes”. Mūsu audzinātāja bija runas pedagoģe Antonija Apele. Tas viņas prasīgums un dzīves skola – tā mani ir ļoti ietekmējusi. Joprojām, arī šorīt, es nācu un domāju – ko Apele teiktu par manu uzstāšanos? Jo es to sen neesmu darījusi. Es jau sen neesmu pie mikrofona strādājusi.

Bet Apele sacīja, ka pie mikrofona ir jāiet tikai tad, ja tu zini, kāpēc tu muti ver vaļā un ko tu gribi pateikt. Viņa ļoti vērsās pret tādu tukšu vārdu žvadzēšanu.

Man liekas, ka ir būtiski… Man uz mēles tagad ir Ziedoņa, manuprāt, tāds teiktais – grūti ir vieglam būt. Jo, lai tu improvizētu, lai tev būtu, ko sacīt, tur ir jāiegulda milzīgs darbs. Jāpiepilda sevi, arī ar zināšanām. Un, manuprāt, tas Radio arī ir ļoti svarīgi. Lai tas vārds, lai tā viena minūte, lai tās desmit sekundes ir piepildītas. Bet, nu, tā ir tāda arī reizēm jābūtība.  

Man pašai būtisks ir tas, kādas vērtības Radio aizstāv. Mēs tās esam pirms desmit gadiem definējuši Latvijas Radio Rīcības kodeksā. No tām visām vērtībām es labprāt izceltu atbildību, godīgumu un rūpes par līdzcilvēku."