Visās Eiropas Savienības valstīs noslēgušās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. No Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlēti piecu kandidātu sarakstu pārstāvji: no “Jaunās Vienotības” Valdis Dombrovkis un Sandra Kalniete, no “Saskaņas” Nils Ušakovs un Andris Ameriks, no Nacionālās apvienības Roberts Zīle un Dace Melbārde, no “Attīstībai/ Par!” Ivars Ījabs un no Latvijas Krievu savienības Tatjana Ždanoka.

Kopā ar ekspertiem vērtējam vēlēšanu rezultātus. Raidījuma viesi: "Providus" pētniece Sintija Tarasova, Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Vineta Kleinberga un Latvijas Universitātes asociētais profesors Daunis Auers.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vislielāko vēlētāju atbalstu - 26,24% - saņēmusi "Jaunā Vienotība", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publicētie provizoriskie EP vēlēšanu rezultāti.

Otrajā vietā pēc balsu skaita ierindojas "Saskaņa", par kuru balsis atdevuši 17,45% vēlētāju, bet par Nacionālo apvienību balsojuši 16,4% vēlētāju. Apvienību "Attīstībai/Par!" atbalstījuši 12,42% vēlētāju, bet Latvijas Krievu savienību - 6,24% balsstiesīgo.

Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījušies 33,6 % balstiesīgo pilsoņu.