Šodien raidījumā kā aplūkojamā valsts jau pirms kāda laika bija izvēlēta Baltkrievija, jo tieši šo piektdien, 3. aprīlī, bija kārtējo reizi paredzēta Baltkrievijas prezidenta vizīte Latvijā. Ne pirmo reizi tā ir atcelta, šoreiz, protams, situācija ar Covid-19 vīrusu ir kļuvusi par centrālo ieganstu vizītes atcelšanai.

Šeit jānorāda, ka iniciatori vizītes atcelšanai šoreiz ir Latvijas puse, jo tā vien liekas, ka Baltkrievija, vai vismaz tās prezidents dzīvo pilnīgi citā realitātē.

Aleksandrs Lukašenko uzskata, ka šī ir kaut kāda masu psihoze, kurai nav nepieciešams pakļauties. Baltkrievija savus aptuveni 100 inficētos pilsoņus ārstējot bez lieka trokšņa, bet pārējiem iedzīvotājiem – pirts, 50 gramu šņabja un atpakaļ pie darba svaigā gaisā! Nu jau par kārtējo pērli kļuvis teksts – traktors visus izārstēs! Un vēl, protams, hokejs – tas arī esot uzskatāms par vīrusa ārstēšanas līdzekli.

Gan savulaik, gan šodien ir saskatāma tieša cēloņsakarība starp Baltkrievijas prezidenta ārpolitisko balansēšanu starp tuvināšanos Krievijai un attiecību uzlabošanas centieniem ar Rietumvalstīm. Baltkrievija apzinās savu ģeopolitisko nozīmīgumu un ir centusies saglabāt neatkarību, ekonomisko izdevīgumu un valdošo politisko režīmu, pastāvīgi izrādot simpātiju uzplūdus vienai vai otrai pusei. Un arī Latvijas interesēs ir uzturēt labvēlīgas kaimiņattiecības ar Baltkrieviju, vienlaicīgi apzinoties izaicinājumus, ko rada tās režīms un tuvināšanās Krievijai ir padarījis Baltkrieviju par Latvijas neērto kaimiņvalsti.