Latvijas Radio 1 turpmāk otrdienās plkst. 12.30 skanēs raidījums „Diplomātiskās pusdienas”. Kāpēc pusdienas? Tāpēc, ka pusdienlaiks parasti tiek izmantots tieši pusdienām. Kāpēc diplomātiskās? Tāpēc, ka diplomātija patiesībā ir ārpolitikas veidošanas māksla. Savukārt diplomātiskās pusdienas jeb darba pusdienas pat ir oficiāls diplomātisks jēdziens – tā ir vieta un laiks, kur bieži vien tiek apspriesti pieņemti dažādi lēmumi par vienu vai otru, tostarp ārpolitisku jautājumu. Un bieži vien tas notiek nedaudz neformālākā gaisotnē, nekā dažādos oficiālos samitos, sanāksmēs un konferencēs.

Un arī strukturēsim raidījumu, sākot to ar starteri jeb aptaujājot cilvēkus, ko viņi domā par valsti, tad "ēdot pamatēdienā valsti", tās aktuālāko notikumu izklāsts un nākotnes prognozes. Un desertam atstāsim kādu interesantu vai provokatīvu, reizēm mazāk nopietnu faktu par valsti.

Protams, pusdienot vienam nav  interesanti, tāpēc šo raidījumu Uģis Lībietis veido kopā ar Latvijas ārpolitikas institūta direktora vietnieku, Rīgas Stradiņa universitātes docentu, doktoru Kārli Bukovski.

Raidījumā  uzmanības centrā būs dažādas valstis un tajās notiekošais šajā konkrētajā nedēļā. Valstu pasaulē ir daudz, par tām mēs kaut ko zinām un nezinām, interesējamies par tām vai nē. Bieži vien mums ir viedoklis un priekšstats par šim valstīm un, ļoti iespējams, tas var būt maldīgs. Kaut vai, Latvijai aktuālo notikumu gaisotnē – ka Dienvidāfrikas Republikā pārsvarā dzīvo tikai tumšādaini cilvēki un valda gandrīz vai džungļu likumi. Dienvidāfrikai mēs noteikti pievērsīsimies kādā no nākamajiem raidījumiem. Bet par pirmā raidījumu centrālo valsti esam izvēlējušies Irānu.

Irāna ir bijusi pasaules dienaskārtībā gadiem. Ne tikai kodolprogrammas dēļ par ko mēs dzirdam medijos gandrīz katru otro nedēļu, bet arī tādēļ, ka Irāna ir viens no intriģējošākajiem un atšķirīgākajiem valstiskuma piemēriem ne tikai Tuvajos Austrumos, bet visā pasaulē. Un viens no šiem intriģējošajiem elementiem ir arī pusdemokrātiskās Irānas parlamenta jeb Islāma Konsultatīvās asamblejas vēlēšanas, kuras notiks 21. februārī.