Raidījumā Diplomātiskās pusdienas dodamies uz vienu no pasaules jaunākajām valstīm, kas pilnīgu neatkarību ieguva vien 2006.gadā. Uz valsti, kurā dzīvo vieni no garākajiem vīriešiem pasaulē un kas daudzus pārsteidza ar savu vēsturisko un dabas dažādu. Iespējams, ka jau nopratāt, ka tā ir Melnkalne.

Melnkalne ir pierādījums tam, ka bērnības draudi, ja pīpēsi, tad garš neaugsi, nepiepildās. Proti, Melnkalnes vīrieši ir otri garākie aiz nīderlandiešiem, latvieši, starp citu, ir ceturtajā vietā. Taču valstij ir arī viens no augstākajiem smēķētāju rādītājiem Eiropā, un tiek lēsts, ka Melnkalnē smēķē vairāk nekā 30% iedzīvotāju. Šajā rādītājā gan arī latvieši īpaši neatpaliek.

Melnkalne mūsdienās ir ļoti pieprasīta gan tūristu vidū, gan arī filmu industrijā. Skaistu dabas skatu tur netrūkst, tostarp Melnkalnē atrodams arī Eiropā lielākais kanjons. Taras upes kanjons ir tik stāvs, ka caur to faktiski var izbraukt tikai ar kanoe laiviņu, ar kājām tam cauri iziet var tikai ar milzu grūtībām.

Vēl, protams, ir Durmitora nacionālais parks, 117 pludmales, virknē UNESCO mantojuma sarakstā iekļauto objektu, viena no saulainākajām un galvaspilsētām pasaulē - Podgorica, kā arī virkne citu lietu, kas piesaista un var piesaistīt interesentus un skaistuma mīļotājs.

Vēl viena lieta, kas radīs papildus interesi par Melnkalni, tad šī valsts tagad ir mūsu konkurents ne tikai sportā dažādos sporta veidos, bet arī diplomātijā. Proti, lielākā daļa noteikti ir dzirdējuši, ka Latviju oficiāli tik tikko ir pieteikusi savu kandidatūru vēlēšanās uz nepastāvīgā locekļa vietu ANO Drošības padomē. Vēlēšanas notiks 2025. gadā, un mēs cīnīsimies par vietu un uz diviem gadiem 2026. un 2027. gadā. Šobrīd mūsu vienīgais zināmais konkurents ir Melnkalne.