Diplomātiskajās pusdienās stāsts par Nikaragvas Republiku, lielāko valsti Centrālamerikas reģionā.
Nikaragvā ir atrodama arī pasaulē lielākā sala ezera vidū. Tā ir tik liela, ka uz tās pat ir divi vulkāni. Un vulkānu Nikaragvā netrūkst. Iespējams, ka klausītāji būs dzirdējuši par tādiem vulkāniem kā Santkristobals, Seronegro, Masaja. Jebkurā gadījumā – Nikaragvas daba ir aizraujoša. Un tūrisms brīvā dabā, pludmalēs, pa Nikaragvai piederošajām salām ir cieņā ne tikai ārvalstniekiem, bet arī vietējiem.
Nikaragvā esot ap septiņiem procentiem visas pasaules bioloģiskās daudzveidības. Vēl vairāk – Nikaragvas 68 ekosistēmās un augu veidojumos ir atrodami 60 procenti visas Centrālamerikas dzīvnieku un augu kopuma. Nikaragvā, piemēram, dzīvo arī vienīgās pasaulē saldūdens haizivis. Visa šī rezultātā, trīs no valsts biosfērām – Bosava, Ometepe un RioSanHuan – ir UNESCO atzītas. Valsts parlaments ir arī deklarēja visu Karību reģionu kopumā kā biosfēras rezervātu 2021. gadā.
Valstī ir 78 dabas liegumi, dabas aizsardzības zonas un rezervāti, kas kopumā aizņem apmēram vienu piekto daļu no visas valsts teritorijas. Bosavas lietusmeži ir otri lielākie Dienvidamerikas kontinentā pēc Amazones. Loģiski, ka ekotūrisms tur ir ļoti populārs. Un valsts arī ir pieprasīta, jo tajā ir viens no zemākajiem noziedzības līmeņiem Centrālamerikas reģionā.
Tie, kam tomēr gribas arī vēsturi, Nikaragvā atradīs arī vecās galvaspilsētas Leonas jeb Leonvjeho drupas, kas ir viena no vecākajām spāņu celtajām pilsētām reģionā un jau pus tūkstoti gadu senas. Leona bija Nikaragvas galvaspilsēta līdz 1858. gadam. Un interesanti, ka iemesls galvaspilsētas maiņai bija kašķis. Proti, Leona un Granada nevarēja beigt ķīvēties, kura ir tiesīgāka būt par Nikaragvas galvaspilsētu. Vienā brīdī cilvēkiem šīs apnika un pavisam cita pilsēta – Managva – tika pasludināta par jauno galvaspilsētu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X