Kaboverdes valsts ar visiem tās nedaudz vairāk nekā 600 tūkstošiem iedzīvotāju atrodas Makaronēzijas ekoreģionā. Bez Kaboverdes tajā ietilpst Spānijai piederošās Kanāriju salas, kā arī Portugālei piederošās Azoru salas, Savedžu salas un Madeira. Kaboverdes vēsture pamatā ir saistīta tieši ar Portugāli.

Kopumā Kaboverdes arhipelāgs sastāv no desmit salām un piecām saliņām. Lielākā sala ir Santjago un tajā atrodas ne tikai galvaspilsēta Praja, bet arī dzīvo vairāk nekā puse no visas valsts iedzīvotājiem.

Vienlaicīgi tā ir viena cita sala ar nosaukumu Sal, kura ir starp mazākajām, bet vienlaicīgi arī vispopulārākā tūristu un atpūtnieku vidū. Salā ir ne tikai elpu aizraujoši skati, bet atrodamas kādreiz funkcionējušās Pedra de Lumes sāls raktuves, kuras tika aizvērtas pirms apmēram 30 gadiem un šobrīd ir tūrisma apskates vieta. To pašā vidū, krāterī atrodams arī sālsezers, kurš var sacensties ar slaveno Nāves jūru, jo arī šī ezera ūdens ir tik sāļš, ka tajā negrimst.

Kaboverdes slavenākā dziedātāja ir Sezārija Evora, kuru pasaule pazīst kā “baskājaino dīvu”, jo viņa tradicionāli atteicās vilkt apavus, kamēr atradās uz skatuves.

Viņa pazīstama kā mornas žanra dziedātāja. Mornas žanra izcelsme ir tieši Kaboverdes kreolu kultūra. Viņas dziesmas visbiežāk bija veltītas nostaļģijai, mīlestībai, ilgām pēc mājām un arī Kaboverdes iedzīvotāju vēsturei. Evora 2004. gadā, septiņus gadus pirms savas nāves, saņēma prestižo "Grammy" balvu un ir muzikāli ietekmējusi daudzus pasaulē slavenus mūziķus, tostarp Madonnu.

Evoras vēlmei dziedāt basām kājām gan bija daļēji mākslinieces tēla veidošanas nolūki. Proti, pirmo reizi kurpes viņa esot novilkusi sāpošu kāju dēļ. Un tikmēr fani esot malā noliktās kurpes piepildījuši ar naudas ziedojumiem. Un tā pakāpeniski tā kļuva par neatņemamu sastāvdaļu, tostarp saistot šo Evoras rīcību ar viņas dzīvi galējā nabadzībā Kaboverdē 1970. gados. Un šādi viņa arī esot izrādījusi cieņu nabadzīgajiem. Evora ir uzstājusies arī Rīgā, tālajā 2008. gadā.