Šī nedēļa Izraēlā un Palestīnā ir izvērtusies ļoti traģiska un asiņaina. Kas un kāpēc notiek Izraēlā un kādas tam var būt sekas? Kāpēc Izraēlas slavenie drošības dienesti palaida garām informāciju par šāda apmēram iebrukumu un kā šis karš ietekmēs pasaules atbalstu divu valstu politikai? Raidījumā Divas puslodes analizē Latvijas Ārpolitikas institūta Tuvo Austrumu pētniecības programmas vadītāja Sintija Broka, Latvijas Ārpolitikas institūta asociētais pētnieks un Delavēras universitātes doktorants Toms Rātfelders. Sazināmies ar Pāvelu Vigdorčiku un Jakobu Lufftu Izraēlā.

Palestīniešu kaujinieki 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlā. "Hamas" un to sabiedrotie arī  sagrābuši ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā.

Iebrukums pārsteidza nesagatavotus Izraēlas izlūkdienestus un drošības spēkus. Izraēlā oficiāli ir izsludināts karastāvoklis, un valsts turpina intensīvus aviācijas triecienus Gazas joslā, atbildot uz teroristiskā grupējuma "Hamas" nedēļas nogalē sarīkoto asiņaino iebrukumu Izraēlas teritorijā, kura laikā nogalināti vairāk nekā 1200 cilvēku, bet gandrīz 3000 ievainoti.